עשרות אזרחים ישראלים תקפו ופצעו הלילה (בין חמישי לשישי) נהג ישראלי - והציתו את משאיתו בצומת "כוכב השחר" שבמרחב בנימין. עם קבלת הדיווח כוח צה"ל הגיע למקום, ניסה להפריד בין ההמון לנהג והעניק לו טיפול רפואי.  בזמן שהלוחמים סייעו לנהג, בהם שני קצינים וחייל נוסף, הם הותקפו באלימות גם הם - ונפצעו קל.

 צה"ל עדכן כי לוחמי צה"ל פרוסים כעת בגזרה "ופועלים לשמירה על ביטחון התושבים, החוק והסדר". עוד נמסר כי צה"ל מגנה כל גילוי אלימות נגד חייליו וכוחות הביטחון, "ויפעל למיצוי הדין".

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ התייחס לתקרית: "אין שום מקום לאזרח לקחת את החוק לידיים ולנהוג באלימות. הצבא וההתיישבות לובשים את אותם המדים ופועלים במשותף. שום אירוע מגונה לא יפגע בקשר הקרוב עם כוחות הבטחון שרבים מהם אלו תושבינו".

מדובר בתקרית השנייה בבנימין ביומיים האחרונים. ביום רביעי בשעות הערב התרחש אירוע דומה באזור, לאחר שפעילים חסמו משאיות שהיו בדרכן לעזה, מנעו מהן לנסוע והפילו סחורה על הכביש. במקביל, צעירים תקפו נהג משאית שחשדו שבדרכו לעזה, וחסמו את הציר לנסיעה. המשטרה שהגיעה למקום עיכבה שני מעורבים באירוע.

בשבוע שעבר, יותר מ-20 מפעילי "צו 9" נעצרו לאחר שחסמו משאיות סיוע הומניטרי באזור מצפה רמון. "מדינת ישראל שכחה מי האויב", מסרה התנועה. "חסימת המשאיות נמשכת במקביל בידי מאות פעילים נוספים. עורכי דין מלווים את העצורים".