אמש (ראשון) חשפנו ב"מהדורה המרכזית" הקלטה מהמפגש הטעון שהתקיים בין משפחות החטופים ובין ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה בתחילת חודש ינואר השנה. דבריה של נתניהו עוררו סערה, לאחר שטענה כי המסרים שמנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה יחיא סינוואר שומע בתקשורת הישראלית - מחזקים אותו ואף מקשים את מאמצי השבת החטופים.
 
רעיית ראש הממשלה אמרה אז למשפחות שהיא מצפה להבין "כמו שאתם, אנשים הגיוניים", כי מנהיג חמאס בעזה, מחוזק מהמסרים שהוא מקבל ממחאתם כפי שהיא מוצגת בכלי התקשורת:

שרה נתניהו: וגם, דבר אחד. אומנם לא שאלת אותי, אבל אני סתם אומרת... שוב, לא בתור אחת שבקבינט, ולא יודעת... והוא (רה"מ) לא מספר לי כלום, אבל רק בתור, כמו שאתם, אנשים הגיוניים... דבר אחד סינוואר מקבל - את המסר מהתקשורת הישראלית, שהוא מסר שרק מחזק אותו להיות חזק מול ישראל. וזה גם דבר שכולנו צריכים לחשוב עליו.
בת משפחה: לא בטוח.
שרה נתניהו: הוא מקבל מסרים שמאוד מאוד... לדעתי, שוב, לא מכם, אבל מכל הגורמים, בעיקר מהתקשורת...

הפגנת משפחות חטופים בירושלים
הפגנת משפחות חטופים בירושלים

דבריה של נתניהו, שמהם יכול להשתמע כי מאבק המשפחות להחזרת יקיריהם - מחזק את מנהיג ארגון הטרור שאחראי לחטיפתם, עוררו זעם בקרב בני המשפחות. בנות ובני משפחות נוספים צעקו ויצאו נגד נתניהו בטענה כי החטופים שחזרו דווקא טענו כי הראיונות של בני המשפחות בתקשורת חיזקו אותם ועזרו להם:

בת משפחה: אז אנחנו מקבלים, מי שהיה ליד סינוואר, מקבלים דברים אחרים. להפך. מאיפה את יודעת? דיברת עם סינוואר? את יודעת מה הוא שומע? אם (ערוץ) 12 או 13 או 14?
שרה נתניהו: אני מצטערת, אני לא דיברתי איתו...
בת משפחה: אז זהו, אז אנחנו לא יודעים. אבל החטופים שחזרו משם, ונפגשו עם סינוואר, הם יודעים. הם יודעים טוב מאוד. והם שמחים מאוד היו לשמוע בתקשורת שדואגים להם ומפגינים בעדם. ולפני זה הם חשבו שהפקירו אותם, כי הפקירו אותם ב-7 באוקטובר.
בן משפחה: אנחנו שומעים פה את המשך השיסוי וההפרדה שיש בעם, זה בדיוק מה שהיא עשתה.
בת משפחה: בדיוק. נכון. אני יודעת, אבל אני לא אתן לה.
בן משפחה: במקום להיות ביחד, אז היא אומרת עכשיו, את מבינה? זה ה"יחד", זה ה"יחד".
רה"מ נתניהו: לא, לא...
בן משפחה: את יכולה לחזור בך מהדברים שאמרתְ, לא אמרתְ דברים נכונים.