עימותים אלימים התרחשו אמש (ראשון) במחאה נגד הגיוס בירושלים. אלפי חרדים קיצוניים מחו בבירה בעקבות פסיקת בג"ץ והדיונים על חוק הגיוס, שוטרים הותקפו באבנים, ביצים ומקלות, והשר גולדקנופף, שההפגנה חלפה ליד ביתו - הותקף גם כן ורכבו ניזוק. עוד עצרה המשטרה גם 5 חשודים וגינתה את התנהלות המפגינים.

רכבו של השר גולדקנופף הותקף בעת שחלף במקום ההפגנה, שנערכה בחלקה סמוך לביתו של השר. המפגינים חסמו צמתים בבירה, ועצרו את תנועת הרכבת הקלה. המשטרה ציינה כי היא פועלת בעיקר באזור הרחובות שרי ישראל, מלכי ישראל ושמגר. עוד צוין כי המחאה במקום הפכה להפרת סדר ולהתפרעות אלימה, כך לשון המשטרה. מאוחר יותר תקפו המפגינים גם את רכבו של השר לשעבר יעקב ליצמן שחלף באיזור - והמשטרה חילצה גם אותו.

עימותים בהפגנת חרדים נגד הגיוס (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

5 חשודים נעצרו, שניים מהם בגין תקיפת שוטרים ו-3 בגין יידוי של אבנים או חפצים אחרים. החשודים שנעצרו הועברו לחקירה בתחנת המשטרה. במקביל, מפגינים הציתו פחי זבל, ושוטרים תועדו בורחים לאחר שהושלכו לעברם אבנים. לבסוף, עשתה המשטרה עשתה שימוש בבואש ובמכתזית.

זו ההפגנה הגדולה ביותר נגד הגיוס לצה"ל עד כה. בהפגנה השתתפו אלפים רבים מהפלגים הקיצוניים "העדה החרדית" והפלג הירושלמי שחברו יחד להפגנה נגד גיוס לצה"ל. בנוסף אליהם, כמה רבנים מהמיינסטרים החרדי, שתומכים במפלגות החרדיות - קראו גם הם לתלמידיהם להשתתף בהפגנה. ההפגנה החלה באמירת תהילים ובנאומים בכיכר השבת בירושלים ואח"כ המפגינים יצאו בתהלוכה לעבר רחוב שרי ישראל.