האסיר הפלילי ד"ר גיורא פרי בן ה-72, שרצח את זוגתו אסתר אהרונוביץ' ז"ל ונשלח למאסר עולם, נמצא מת בתאו היום (שני) בבית הסוהר ניצן. בשירות בתי הסוהר מסרו שנסיבות מותו של פרי ייבדקו.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את פרי ברצח זוגתו לפני כשנה, וגזר עליו מאסר עולם. פרי, רופא במקצועו, רצח ב-2019 את אסתר אהרונוביץ' בביתם בתלמי אליהו שבמועצה האזורית אשכול. לאחר סכסוך כספי ביניהם, פרי לקח את האקדח שלו, ירה 5 כדורים באהרונוביץ', השאיר אותה מתבוססת בדמה על הרצפה ונמלט במכוניתו.

אסתי אהרונוביץ'
אסתר אהרונוביץ' ז"ל

אהרונוביץ' הייתה בת 70 בהירצחה, מורה למוזיקה במועצה האזורית אשכול שיצאה לגמלאות. פרי היה רופא, שהתנדב בעבר בארגוני סיוע בין-לאומיים ועבד עם הצלב האדום במשלחות סיוע. עוד לפני הרצח, אהרונוביץ' הקליטה עימות בין השניים שבמהלכו פרי שלף את אקדחו.

פרי טען שלא תיכנן לרצוח את אשתו, ושהכדורים נפלטו מאקדחו. בית המשפט הרשיע אותו ברצח ללא תכנון מראש, עבירה מקלה יותר מעבירת הרצח הבסיסית. לאחר ההרשעה, מעיין בתה של אסתר ז"ל ביקרה את בית המשפט: "אנחנו עדים לסיבה שבגינה נשים בישראל ממשיכות להירצח. הרופא הרוצח האכזר גיורא פרי רצח את אימי בדם קר. הוא וידא הריגה כאשר ירה לה בעורף פעמיים ואז ברח. המשפחה שלי ואני מרוסקים נוכח הכרעת הדין שקבעה שהרצח האכזרי לא בוצע בנסיבות מחמירות".

מעיין הוסיפה: "גיורא התנהג לאימי באובססיביות ושתלטנות עד שהחליטה לעזוב אותו. הוא רצח אותה רק כי ביקשה לעזוב, בדיוק כמו כל סיפור רצח קלאסי בין בני זוג, ולא בגלל סכסוך כלכלי".

ד"ר גיורא פראף-פרי, רצח את בת זוגתו אסתר אהרונוביץ (צילום: החדשות 12)
גיורא פרי, הורשע ברצח ונדון למאסר עולם | צילום: החדשות 12