הותר לפרסום: גופתו של החטוף רון בנימין ז"ל חולצה מעזה והובאה לישראל

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי נושא הערב (שבת) הצהרה מיוחדת לתקשורת על רקע הודעת מטה המשפחות להחזרת החטופים כי הושבה גופתו של רון בנימין שנרצח בידי חמאס ונחטף. "המטה מרכין ראשו ומבכה עם קבלת הידיעה הקשה על רציחתו של רון בנימין בידי מחבלי חמאס, וחטיפת גופתו לעזה", מסר המטה. 

לכתבה המלאה

באישון ליל ובהתבסס על חקירות מחבלים: מה שאפשר לספר על מבצע חילוץ גופותיהם של החטופים עמית בוסקילה, שני לוק ויצחק גלרנטר

פרטים רבים עדיין לא ניתן לפרסם על חילוץ גופותיהם של שני לוק, יצחק (איציק) גלרנטר, עמית בוסיקלה ורון בנימין, אך בשלב זה ניתן לספר כי מדובר במבצע סבוך של צה"ל ושב"כ שדרש ביצוע מדויק ונשען על מודיעין איכותי. המודיעין התבסס בין היתר על מידע שעלה בחקירות שב"כ של מחבלים שנעצרו בשטח הרצועה – ובהכוונה מודיעינית של מפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין.

לכל הפרטים על מבצע החילוץ - לחצו כאן

עמית בוסקילה ז"ל,איציק גלרנטר ז"ל ושני לוק ז"ל  (צילום: באדיבות המשפחות)
עמית בוסקילה ז"ל,איציק גלרנטר ז"ל ושני לוק ז"ל | צילום: באדיבות המשפחות

בתום 224 ימים למלחמה: 63% מהציבור סבורים שתפקוד נתניהו – גרוע | סקר הציונים של אולפן שישי

בחלוף 224 ימים למלחמה, שאלנו את הציבור מה דעתו על תפקוד נבחרי הציבור. על פי הממצאים, רק 32% מכלל הנשאלים השיבו שתפקודו של נתניהו "טוב", ו-63% השיבו שתפקודו "גרוע". בקרב מצביעיו, 60% השיבו שתפקודו של רה"מ "טוב", לצד 35% מהם שנתנו לו את הציון "גרוע".

לסקר המלא

בכיר במו"מ לעסקה: "הרחבת הפעולה ברפיח עלולה לסכן חטופים"

בכיר בצוות המשא ומתן לעסקת החטופים אמר כי הוא סבור שהרחבת הפעולה ברפיח עלולה לסכן חטופים - פיזית ובעקיפין, כך פרסמנו אמש (שישי) ב"אולפן שישי". לדברי אותו בכיר, הפעולה תגרום לסינוואר להתבצר בעמדתו ותקשה על הגעה לעסקה בטווח הקרוב.

לכל הפרטים 

דיון סוער בקבינט על הפעולה ברפיח - איזנקוט לבן גביר: "של נעליך, משתמט"

בעוד צה"ל ממשיך לפעול ברפיח, באחד הדיונים האחרונים בקבינט המורחב עלה נושא העסקה התקועה לשחרור החטופים. במהלך הדיון הודגשו הפערים בין המשתתפים בקבינט בין אלו המחזיקים בעמדה כי יש להרחיב את המבצע ואלה שדוחפים לעסקה עם חמאס. במהלך הדיון, השר לביטחון לאומי בן גביר הביע את עמדתו בצורה שהצליחה לעורר את זעמם של חלק מהמשתתפים - במיוחד של השר איזנקוט שאמר לו: "של נעליך, משתמט".

הציטוטים המלאים מישיבת הקבינט

זירת התקיפה בג'נין
זירת התקיפה בג'נין

צה"ל תקף בג'נין - הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים ושמונה פצועים

דובר צה"ל עדכן הלילה (בין שישי לשבת) כי מטוס קרב ומסוק קרב של חיל האוויר תקפו בג'נין שבחטיבת מנשה. בתקיפה חוסל אסלאם חמאיסה, מבוקש מרכזי במחנה ג'נין שאחראי לשורה של פיגועים במרחב, בהם פיגוע ירי שבוצע בחרמש בחודש מאי אשתקד, שבו נרצח מאיר תמרי ז"ל, ופיגוע נוסף בצומת אפס ביוני אשתקד שבו נפצעו ישראלים.

לכתבה המלאה

הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל שנפל בצפון הרצועה

סמל בן אבישי, בן 20 מנהריה, חייל בפלוגת התקשוב של חטיבת הצנחנים נפל בקרב בצפון הרצועה.

יעל דיין (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
יעל דיין | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

לידיעה המלאה

חברת הכנסת לשעבר יעל דיין הלכה לעולמה

לאחר קריירה פוליטית וחברתית ארוכת שנים, הפוליטיקאית, הפעילה החברתית והסופרת יעל דיין הלכה היום (שבת), לעולמה בגיל 85. דיין, בתם של משה דיין ז"ל ורות דיין ז"ל, כיהנה כחברת כנסת בין השנים 1992 ל-2003 ובמועצת עיריית תל אביב בשנים 2013-2003. בשנים האחרונות סבלה ממחלת ריאות. דיין הניחה אחריה שני ילדים. אחיה היוצר והשחקן אסי דיין הלך לעולמו במאי 2014 ואחיה הפסל אודי דיין נפטר ב-2017.

הכתבה המלאה

_OBJ