סמ"ר סימון שלומוב, בן 20 מקריית ביאליק ולוחם בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים הובא היום (חמישי) למנוחות. מאות הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון, בהם גם השר אופיר סופר, ח"כ עמית הלוי וראש עיריית ראשל"צ רז קינסטליך. סימון היה חייל בודד שעלה לארץ מקזחסטן במסגרת פרויקט נעל"ה ולמד במכינה הקדם-צבאית הראל עם סמ"ר בוריס דונבצקי, שנפל גם הוא בקרבות ברצועת עזה. 

הלוויתו של לוחם הצנחנים סמ"ר סימון שלומוב
מפקדו של סמ"ר סימון שלומוב מחבק את האם השכולה

במהלך הלוויה, שהתקיימה במקביל בעברית וברוסית, ספד לו סא"ל רועי מינץ בשם צה"ל: "מדינת ישראל איבדה אחד מטובי בניה. בחרת לעלות ארצה בגיל צעיר ובכך קשרת את גורלך בגורלה של המדינה - לימדת אותנו מה היא שליחות אמיתית ומתוך השיח עם חבריך עולה שהיית אגדה אמיתית. גיבור ישראל נוח על משכבך בשלום".


זוהר אריה, רכזת מכינת הראל, התייחסה בהספדה גם לנפילתו של חניך נוסף שלה, סמ"ר בוריס דונבצקי: "אלוהים שבשמיים, אני קוברת עוד חניך שלי - לפני 65 ימים קברנו את בוריס, חבר שלך. איך אחלק את עצמי ביום הזיכרון בין שני קברים של שניים שהם כמו ילדיי?". אריה המשיכה ותיארה את סימון כדמות מנהיג ואת החיוך הגדול שלו כאחד מסימני ההיכר שלו וכן הוסיפה: "מעכשיו אתה תהיה דמות וגיבור עבור כל כך הרבה עולים חיילים". 

בוריס מוסקוביץ', שהיה חבר קרוב של סימון במכינת הראל, סיפר על ההשפעה הגדולה שהייתה לסימון על חייו: "אתה הגיבור שלי ושלנו - השארת בתוך תוכי חלק מעצמך ותחייה שם תמיד".