סגנית ניצב במשטרה ניסתה לשכנע את אודי מזרחי, הבעלים והעורך של ערוץ הטלגרם "חדשות בזמן", להסיר ידיעה שעוסקת בתנאי כליאתם של מחבלי הנוח'בה והרגיזה את השר לביטחון לאומי, כך חשפנו אמש (חמישי) ב"המהדורה המרכזית". באותה ידיעה נטען כי השר איתמר בן גביר מסתיר מהציבור את התנאים ואת הטיפול הטוב שמקבלים המחבלים בבתי הכלא.

תחילה פנה השר בן גביר בעצמו אל אודי מזרחי, טען כי הפרסום בערוץ הוא פייק ניוז, ודרש שיסיר מיד את ההודעה שהעלה - אך מזרחי סירב. מאוחר יותר נערכה פגישה בין מזרחי לסגנית הניצב לאה לשם, דוברת המחוז הצפוני, שבמהלכה ביקשה ממנו להסיר את הפרסום – כדי שלא ייפגע הקידום שלה.

"אתה אוהב אותי? אתה רוצה לקדם אותי?", אמרה לשם למזרחי, "אני צריכה את בן גביר. שלח לו הודעה 'דף חדש', נסגר הכול. תמחקו את הפוסטים שלכם, תתחילו דף חדש. השר מכבד אותי. אם אני רוצה להראות לו את הכוח שלי, אני צריכה שתעזור לי, בסדר?". 

פגישה בין סנ"צ לאה לשם והבלוגר אודי מזרחי
פגישה בין סנ"צ לאה לשם והבלוגר אודי מזרחי "חדשות הזמן"
פגישה בין סנ"צ לאה לשם והבלוגר אודי מזרחי
פגישה בין סנ"צ לאה לשם והבלוגר אודי מזרחי "חדשות הזמן"

לשם טענה בפגישתם כי היא בדרכה לפגישה עם השר והבטיחה למזרחי סיפורים עיתונאיים, ככל שייענה להפצרותיה. "הם רוצים שאני אוריד את הכתבות, ואם אני אוריד אותן, אני אקבל כתבות בלעדיות בשב"ס ובמשטרה", תיאר מזרחי. "לפני ישיבת קבינט בן גביר עסוק בלשכנע אותי שאני שקרן ושאני לא אשקר יותר בחיים ואז הוא ימחל לי - וכל זה כדי שאני ארד מהעץ והוא לא יתבע אותי", הוא הוסיף.

הפרסום של מזרחי לא נגע למשטרת ישראל לא באופן ישיר ולא במרומז. הקצינה הבכירה מסרה כי לא השר בן גביר הוא שהפעיל אותה. ובכל זאת, סגן ניצב לאה לשם, הפכה עולמות - כדי שמזרחי ימחק את הפרסום. לשם, שמכירה היטב את העיתונאי אודי מזרחי, הפצירה בו למחוק את הפרסום תוך שהיא הדגישה את מעלותיו של השר הממונה על משטרת ישראל.

פגישה בין סנ"צ לאה לשם והבלוגר אודי מזרחי
פגישה בין סנ"צ לאה לשם והבלוגר אודי מזרחי "חדשות הזמן"

עו"ד סוזי קונינסקי, עורכת דינו של מזרחי הדגישה: "היא אמרה לאודי מזרחי באופן מפורש: 'אני ממש מבקשת שתוריד את הפוסט, שיראו את הכוח שלי. שמפקד המחוז יראה את הכוח שלי. שבן גביר יראה את הכוח שלי'. האם זו דרך? האם ככה אנחנו מתקדמים במשטרת ישראל?".

ייתכן כי מדובר במקרה זה בסיפור פרטי, כפי שסגן ניצב לאה לשם טוענת, על קצינה בכירה שביקשה בסך הכול לסייע לחברה, דובר שירות בתי הסוהר, להתמודד עם פרסום מכפיש ובעייתי. אך ייתכן כי עולה כאן הוכחה נוספת לשליטה של בן גביר במשטרה ועד כמה הטמיע את המסר כי מי שילך איתו - יקודם.

תגובת משטרת ישראל: "הפגישה איננה מוכרת ולא נעשתה במסגרת תפקידה של הקצינה, הנושא ייבדק".

מטעם מקורביה של הקצינה נמסר: "תמליל השיחה אינו משקף את המציאות. השר לא פנה אל הקצינה ולא ידע על השיחה עם הבלוגר. השיחה נועדה כדי לסייע לדובר חדש בשב"ס לתקן פרסום בעניין הארגון. חלק מהדברים נאמרו באופן אגבי ולא רציני, בהתאם לרוח דברי השטות שהבלוגר הוביל. הקצינה כלל אינה מועמדת לקידום, ובשיחה הזו לא היה דבר כדי לגרום לשר לקדם אותה, בפרט שהוא לא ידע על השיחה מראש או בדיעבד".