דורון כץ אשר, שנחטפה בנותיה רז (5) ואביב (3) לעזה מקיבוץ ניר עוז ושוחררה אחרי 49 ימים בשבי חמאס, פרסמה היום (שבת) פוסט בקבוצת הפייסבוק 'מאמאצחיק' שבו תיארה את הקשיים בחזרה לחיים, השינוי הדרסטי בחייה מאז שחזרה והרצון לראות בחזרה בישראל את סב המשפחה גדי מוזס.

"היי לקהילה הכי שווה בישראל, מזמן לא נפגשנו. אז איך זה לחזור מהשבי עם שתי הבנות הקטנות שלי אתן שואלות? זה לחכות חצי שנה מאז שחזרנו הביתה עד שיהיו לי הכוחות לרשום משהו מצחיק, או לפחות לא מאוד עצוב. זה שהקטנה שלי עונה לי 'כן חביבי', 'לא חביבי'. זה לחשוב בשבי איזה תמונה שלי פרסמו ולקוות שבחרו תמונה יפה. זה להבין שהתמונה הזו הסתובבה בכל העולם.

זה שהבית שלי הפך לתחנת רכבת של שליחים של אוכל ומתנות בלי שהזמנתי כלום. זה להקצות חדר בבית רק בשביל לאחסן את כל המתנות שעוד לא הבאתי לבנות. זה עד שאני כבר יוצאת מהבית, לראות את המבטים של כולם, ויש את אלה שגם מחבקים בלי רשות. זה שמלצריות שקטנות ממני בעשור ואפילו יותר שואלות למה אני כל כך מוכרת להן ושהאם מלצרתי איתן פעם... זה שיוני אומר כן לכל מה שאני רוצה ואפילו מבצע מיד. זה שיוני הסכים לעוד ילד, או אפילו לכמה! כמה שאני רוצה.

זה ארגזי הזירו שחיכו לי בוקר אחד מחוץ לדלת, תודות לפוסט שעלה פה על כך שאני מכורה. ולחבר'ה בעבודה שלי, רק שתדעו שאני מגיעה ביום ראשון אז בבקשה למלא מקררים. זה שיש לי בחיוג מהיר מלא סלבס. זה שיש לי בחיוג מהיר מלא אנשי תקשורת ושאלוהים יסלח לי כמה שאני מסננת אותם. 

דורון כץ אשר ובנותיה, שהוחזקו בשבי יחד עם שני (צילום: עובדה)
דורון כץ אשר ובנותיה, שהוחזקו בשבי יחד עם שני | צילום: עובדה

זה ששואלים אותי 20 פעם ביום - חזרת לעבודה? איך הבנות? את מצליחה לישון? זה שאומרים לי עוד 20 פעם ביום - אני מקווה שהפסיכולוגית שלך טובה! זה להיכנס ל-ynet כל 2 דקות לראות אם עדכנו משהו על עסקת חטופים. זה להבין כמה הפרשות חלה נשים טובות עשו לכבודך. זה אלפי בקשות חברות ומעקב בפייס ובאינסטגרם.זה אלפי הודעות מקוסמטיקאיות, מסז'יסטיות, מטפלות למינהן, צלמות, בייביסיטריות שרק רוצות לפנק/לעזור, כפרה עליכן.

ועכשיו ברצינות, זה לגלות את עם ישראל הנפלא, עם כל התמיכה, והעזרה, זה לגלות כמה המשפחה שלי ושל יוני בעלי גיבורי על אחד אחד ואחת אחת! אבל זה גם סיוטים בלילה, פחד מרעשים, כעס של ילדות קטנות שלא מבינות למה זה קרה להן והתמודדות עם שאלות קשות ששוברות לי את הלב. זה לעצום את העיניים ולראות את החוטפים שלי מול הפנים. זה געגוע בלתי נגמר לאמא שלי היקרה, לאחי הגיבור ולחברים שכבר לא אזכה לראות.

וזה בעיקר לעטות מסכה מחייכת על הפנים כדי לגדל את הבנות בבית שמח למרות שהלב מדמם. וזה בעיקר בעיקר הרבה הרבה תפילות, שגדי מוזס, הסבא של הבנות שלי שהן כל כך אוהבות, יחזור כבר הביתה יחד עם כל שאר החטופים, אמן!! 

וזה להפעם, על קצה המזלג מה זה לחזור מהשבי... פוסט המשך על השבי עצמו ייקח לי קצת יותר מחצי שנה אחרי.. אז עוד קצת❤️". 

משפחת כץ אשר חוגגת חנוכה
משפחת כץ אשר חוגגת חנוכה

בראיון שנתנה לאחר השחרור סיפרה כץ אשר על יחס השובים כלפיה: "אם הילדה בוכה, היו דופקים על הדלת שנהיה בשקט. היו רגעים מאוד קשים. אביב הייתה שלושה ימים עם 40 מעלות חום; שמתי אותה כל היום מתחת למים קרים, לברז קר, כדי להוריד לה את החום".