במסגרת צעדת משפחות החטופים שיצאה לדרך אתמול בבוקר (רביעי) מגבול עזה לירושלים, נערך טקס סיום הצעידה היומי בקריית גת. במהלך הטקס, עלה לנאום יגיל יעקב בן ה-13, שנחטף ב-7.10 מבית אימו שבניר עוז יחד עם אחיו אור בן ה-16, אביהם יאיר ז"ל שנרצח באותו היום וזוגתו מירב טל. יגיל, אור ומירב חזרו לישראל במסגרת עסקת החטופים הראשונה, אך גופתו של יאיר ז"ל עדיין מוחזקת בשבי החמאס. 

יגיל יעקב
יגיל יעקב נושא דברים בטקס סיום הצעידה היומי

יגיל הציג את עצמו בפני הצועדים ואמר: "אני מאוד שמח להיות כאן ובעיקר שמח להיות בבית". מיד לאחר מכן, החל לדבר על אביו, ולא הצליח לעצור את הדמעות: "אבא שלי נרצח ב-7 באוקטובר וגופתו מוחזקת בשבי החמאס - זה מעציב אותי מאוד". עם הקושי הגדול שחווה בעת אמירת הדברים, הצליח יגיל להעביר מסר מחזק: "חשוב לי בכל זאת לנצל את ההזדמנות ולהודות לכל מי שהגיע לצעדת האחדות. רק בזכות האחדות של עם ישראל נוכל להחזיר את כל החטופים הביתה. אני מבקש מכם, תמשיכו להיות מאוחדים".

שמה של הצעדה הוא "מתאחדים לשחרור החטופים", ובמהלכה משפחותיהם עוברות בנקודות בהן נחטפו יקיריהם. בין היתר, הגיעו המשפחות לקיבוץ כפר עזה, שם סימונה שטיינברכר, אמה של דורון שנחטפה מהמקום, קראה לראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול לעסקה: "אין לנו יותר כוח - אנחנו צריכים את כולם בבית וכמה שיותר מהר כי זמנם אזל!". עוד פנתה סימונה אל חטופים נוספים מהקיבוץ - גלי וזיו ברמן, אמילי דמארי וקית׳ סיגל - וקראה לעברם בתקווה שלמה כי הם שומעים וביקשה שיישארו חזקים.