כמעט שנתיים לאחר ששתה מסיר שומנים בסניף "ארומה" ברעננה, והובהל אל בית החולים כשהוא מדווח על מצוקה בבליעה וצריבה חריפה בפיו, תובע קורבן העברה את רשת בתי הקפה הגדולה בתביעת נזיקין בסך של 9.2 מיליון שקל, לאחר שהיה מורדם ומונשם ונשקפה סכנה לחייו.

כוס תה (צילום: 123rf)
כשהתובע הזמין כוס תה, הוא לא תיאר לעצמו שחייו יהיו בסכנה. אילוסטרציה | צילום: 123rf

האירוע החריג התרחש בחודש אפריל 2022, אז הגיע התובע בן ה-50 לסניף ארומה ישראל בקניון רננים ברעננה. כשהזמין מצוות בית הקפה תה ג'ינג'ר, הוא לא תיאר לעצמו שזמן קצר לאחר מכן יובהל אל בית החולים וחייו יהיו בסכנה. קרוביו סיפרו שכבר בזמן הלגימה הראשונה מהתה, חש התובע בטעם מוזר, ולאחר מכן הרגיש גם בעירה עזה בוושט, בחלל בית החזה ובקיבה. עדי ראייה שהיו במקום מסרו שהתובע החל לצעוק לעבר צוות בית הקפה: "מה שמתם לי בכוס? יש פה רעל!". לאחר מכן הוא מיהר לשטוף את פניו ובמקביל הוקפץ למקום אמבולנס של מד"א.

ד"ר קובי מצגר, רופא במלר"ד במרכז רפואי מאיר, תיאר את מצבו של התובע לאחר האירוע: "המטופל הגיע בהכרה ועם קשיים בבליעה, תחושת צריבה מהפה עד לאזור החזה, נפיחות בשפתיים והקאות. מיד כשהבנו שלא מדובר בתגובה אלרגית, אלא בתגובה לחשיפה כימית - הזעקנו צוות אף אוזן גרון. הצוות אבחן כי קיימת חסימה בנתיב האוויר והוא נלקח לחדר ניתוח לצורך אבטחת נתיב האוויר וביצוע הרדמה והנשמה".

בית החולים מאיר, ארכיון (צילום: יח"צ, חדשות)
בית החולים מאיר בכפר סבא, אליו הובהל התובע | צילום: יח"צ, חדשות

בכתב התביעה שהגישו עורכי הדין של התובע, ענת וגלעד גינזבורג, מתוארים פרטים נוספים מהאירוע: "עובד ארומה ניסה להתווכח עם התובע ולשאול אותו אם הוא אלרגי לתה, הוא גם נטל קשית ולגם מכוס המשקה כדי להוכיח שאין בעיה עם התה". עורכי הדין תיארו כי לאחר שלגם העובד מהתה, הוא ירק מיד את הנוזל מפיו, אמר לתובע כי "הוא צודק" ואף ניסה להיפטר מהכוס שהכילה את הנוזל המסוכן, אך התובע לקח עימו את הכוס לבית החולים. בחוות הדעת הרפואית שצורפה לכתב התביעה נכתב כי בעקבות האירוע הטראומטי נגרמה לתובע נכות בשיעור של 60%. "התובע ממשיך לסבול מקושי בבליעת מוצקים. ובנוסף לפגיעה החריפה בדרכי הנשימה והעיכול - נגרם לו נזק קבוע באזור הקיבה בשל הצטלקות".

עורכי הדין ענת וגלעד גינזבורג  (צילום: תומר שלום)
עורכי דינו של התובע, ענת וגלעד גינזבורג | צילום: תומר שלום

עורכי הדין סיכמו את האירוע בהודעה שמסרו: "מדובר ברשלנות פושעת שרק בנס לא הסתיימה במותו של התובע. לקוח שמגיע לבית קפה ומזמין שתייה חמה לא מצפה לקבל כוס המכילה ממס שומנים שגרמה לנזק כבד לאיברים פנימיים והותירה נכויות קשות מהן יסבול כל חייו".

מארומה ישראל נמסר בתגובה: "היות שמתנהלת תביעה מולנו ומול חברות הביטוח, אנו מנועים מלהגיב בשלב זה".