המאבק בקריאה לשחרור מידי של החטופים ונגד הממשלה מחריף: אחרי לילה סוער במיוחד בהפגנות ברחבי הארץ, ובפרט בזו בת"א, שם פוצצה העצרת בכיכר החטופים, מחאות צפויות להתקיים במהלך ימות השבוע כשמרכזן הוא "עיר אוהלים" מול הכנסת וקריאה משותפת לשחרור חטופים ולהכרזה על מועד לבחירות. עד אמש המחאות השונות - נגד הממשלה ובעד שחרור חטופים - היו נפרדות, אולם החל מאתמול חלק מהמשפחות קראו לאיחודן והודיעו שיצטרפו למאהל "כולנו חטופים" כחלק מ"הפגנת ענק" של כלל ארגוני המחאה. 

אתמול הודיע גם פורום העסקים שכולל כ-200 מראשי המשק, כי עובדים שירצו לצאת להפגנות בירושלים יוכלו לעשות זאת על מנת "להשתתף במעשה הדמוקרטי". שבוע המחאה ילווה כאמור בעיר אוהלים מול הכנסת, ובכל ערב תתקיים עצרת עם נואמים שונים. 

מכתזית הופעלה לעבר מפגינים באיילון (צילום: N12)
מכתזית לעבר מפגינים באיילון, אמש | צילום: N12

הערב צפויים לנאום שם ראש האופוזיציה לפיד, הורים לנרצחים בטבח 7 באוקטובר ואישים נוספים. במהלך שלושת הימים הקרובים ישאו דברים גם קרובי חטופים ובהם מרב סבירסקי, שאחיה איתי נחטף לרצועה ונרצח שם על ידי חמאס ומאי אלביני פרי, נכדו של חיים פרי שנחטף מניר עוז לרצועה. 

חלק ממשפחות החטופים אמרו אמש שבכוונתם גם להפגין בנתב"ג ו"לחסום את נמל התעופה". אלי שתיוי, אביו של החטוף עידן הבהיר שברביעי יגיעו משפחות חטופים "לקיים הפגנה בנתב"ג ולחסום את הכניסות לשם רגע לפני שהכנסת יוצאת לפגרה. 

מפגינים למען שחרור חטופים (צילום: maya alleruzzo, AP)
מפגינים למען שחרור חטופים | צילום: maya alleruzzo, AP
מפגינים למען שחרור חטופים (צילום: מירים אליסטר, פלאש 90)
מפגינים למען שחרור חטופים | צילום: מירים אליסטר, פלאש 90
מחאה בקפלן
מחאה בקפלן

בהפגנה אמש בת"א נעצרו 16 מפגינים שחסמו כבישים ו"הפרו את הסדר" לפי המשטרה. כולם שוחררו במהלך הלילה פרט למפגינה אחת שסירבה לחתום על תנאי השחרור.