חנניה בן שמעון, הלוחם שסיים שירות ממושך בעזה וניטרל אתמול את אחד המחבלים בפיגוע ליד מעלה אדומים ונפצע בעצמו, עדכן הבוקר בטוויטר (או X) כי מצבו משתפר וניצל את הבמה כדי להתייחס לציוצים ופוסטים שצפו ברשתות החברתיות בליווי שמו, וביקש שלא להפוך את הפציעה שלו לכלי לקידום שיח מפלג או תוקפני. 

"המצב ממשיך להשתפר והיום עוד אוכל לדרוך על הרגל, תפילותיכם נענות", כתב בן שמעון, שכזכור ביקש לא להגדירו כ"גיבור". "בנושא דומה אך שונה, לאחר שהסתובבתי בכל מיני ציוצים ופוסטים שמזכירים אותי, אני מבקש לא להפוך את הפציעה שלי וכביכול מעשה הגבורה לכלי לקידום שיח מפלג או תוקפני. ראיתי פוסטים התוקפים את חברי הממשלה שבירכו אותי ואיחלו להחלמתי, על עצם כך שמשתמשים בי כגיבור כשצריך וזורקים בצד כשאני מבקש זכויות בתור הומו, וראיתי שימוש של שרים מסוימים בשמי על מנת לקדם אינטרסים אידיאולוגיים-פרטיים". 

בן שמעון המשיך וכתב כי הוא אכן "הומו חסר זכויות בסיסיות לעיתים". "יש לי בטן מלאה וחוסר הסכמה משווע על חלק מהנושאים המרכזיים בחיים אפילו עם ההורים שלי, שלא לדבר על נבחרי ציבור כאלו ואחרים", כתב. "ובכל זאת, הדיונים והוויכוחים הללו אני משתדל תמיד לנהל באופן מכבד שאינו יורד לפסים אישיים, ואשמח שכך גם יהיה בשמי". 

בן שמעון בחר גם להתייחס לקריאות של שרים לחשיבותו של הנשק האישי, אך ביקש מהפוליטיקאים למצוא פתרון טוב יותר. "איני מתווכח על חשיבות הנשק והאקדח שלי, חיי ניצלו בזכותו, אך לפני שצריך לנופף בכך, הפוליטיקאים צריכים למצוא גם פתרון טוב יותר, כי אקדח זה פלסטר ולא יכול להיות הפתרון, בטח לא במלכודות מוות כאלה, בפקקים". 

הציוץ של בן שמעון נצפה כ-40 אלף פעם ב-3 שעות והוביל גם חברי כנסת לחבק. ח"כ עידן רול (יש עתיד) כתב "לא כביכול מעשה גבורה, אלא גבורה של ממש, וגם דוגמא אישית לאיך צריך לנהל דיון מורכב. רפואה שלמה" . גם חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית) השיב לבן שמעון, איחל לו רפואה שלמה והודה לו שהציל חיים".