הרב אלימלך וסרמן, בן 73 שהיה דיין באשדוד, חנה איפרגן, בת 67, מנהלת ביה"ס בית יעקב בנות הדסה בבית שמש וליביה דיקמן, בת 24 מהר נוף הם 3 הנרצחים בפיגוע בירושלים - כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. בפיגוע, שאירע בכניסה לעיר, נפצעו בסה"כ 16 בני אדם - 3 באורח קשה והיתר בדרגות פציעה שונות. 

ראש הממשלה נתניהו התייחס לפיגוע ואמר: "רעייתי שרה ואני שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחות הנרצחים בפיגוע בירושלים. כולנו מתפללים לשלום הפצועים. תגובתם המהירה של שני לוחמים ואזרח שחיסלו את המחבלים מנעה פיגוע קשה אף יותר. אני מצדיע להם. כל מחבלי חמאס הם בני מוות - בירושלים, בעזה, ביהודה ושומרון - בכל מקום".

שר הדתות מיכאל מלכיאלי, ספד לוסרמן: "קיבלתי בצער ותדהמה את הידיעה על הרצחו בידי בני עוולה של הדיין הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד בעת שהיה בדרכו לבית הדין באשדוד. הרב וסרמן, מהדיינים הותיקים והחשובים של מערכת בתי הדין בישראל, שירת את עם ישראל שנים רבות במסירות תוך מאור פנים.תנוחמיי למשפחתו היקרה". שלא ידעו עוד צער".

אלימלך וסרמן, פיגוע ירי בכניסה לירושלים (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
אלימלך וסרמן ז"ל, נרצח בפיגוע הירי בכניסה לירושלים | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

נשיא בית הדין הגדול, הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, מסר: "הגר״א וסרמן היה תלמיד חכם ומיחידי סגולה וגם לאחר שפרש לגמלאות התעקש להמשיך ולפעול למען המתדיינים. בתי הדין הרבניים יחסרו את דמותו רבת ההוד שהשפיעה אך טוב וחסד. ויה״ר שיבולע המוות לנצח ומחה ה׳ דמעה מעל כל פנים, הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו ייקום ונקם ישיב לצריו אמן".

שני המחבלים שביצעו את הפיגוע חוסלו במקום וברכבם נמצאו מחסניות עם מאות כדורים. מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי שני המחבלים הגיעו לכניסה לעיר ברכב פורד ששייך לאחד מהם כשהם חמושים בנשק מסוג M16 ובאקדח. השניים יצאו מרכבם, ביצעו ירי לעבר הנוכחים בתחנת האוטובוס ונוטרלו בידי שני חיילים, אחד מהם הוא לוחם מילואים שחזר לאפטר מעזה, ואזרח. כוחות רבים הוזעקו למקום ופתחו בסריקות, במשטרה נערכים לפתיחת כביש 1 לתנועה.

הנשק איתו ביצעו המחבלים את הירי (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק איתו ביצעו המחבלים את הפיגוע. | צילום: דוברות המשטרה
פיגוע ירי בכניסה לירושלים (צילום: פלאש 90)
זירת פיגוע הירי בכניסה לירושלים, הבוקר | צילום: פלאש 90

השב"כ עדכן על זהותם של שני המחבלים, אחים משכונת צור באהר שבמזרח ירושלים. מוראד נמר, בן 38 מזוהה עם חמאס והיה כלוא מ-2010 עד 2020 על רקע כוונות לפעילות טרור באכוונת רצועת עזה. הוא ביצע את הפיגוע יחד עם אחיו אברהים נמר, בן 30, שמזוהה גם הוא עם חמאס והיה כלוא בשנת 2014 על רקע פעילות טרור.