פרופ' נורית פלד-אלחנן, מרצה במכללת דוד ילין, לא תפוטר מתפקידה - על אף שפרסמה פוסט מקומם בחשבון הפייסבוק הפרטי שלה, שמצדיק את מתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר. במכללה החליטו כי אלחנן תקבל נזיפה חמורה לתיקה האישי, אך היא תמשיך ללמד במכללה. באגודת הסטודנטים זעמו: "הנהלת המכללה חייבת לנקוט בצעדים כלפיי המרצה. זה לא חופש אקדמי, זה אבדן עשתונות ערכי". 

בפוסט שפרסמה המרצה ב-7 באוקטובר, היא כתבה "הפתעה!!! גם להם נמאס לפעמים". לאחר שאחד מחבריה בפייסבוק ביקש ממנה הסבר, אישה אחרת השיבה: "זה אומר שמדי פעם לפלסטינים נמאס מההתקפות הבלתי-פוסקות שישראל כפופה להם כחלק מ'כיבוש' שלה". 

המרצה הצדיקה את מתקפת חמאס - ולא תפוטר
המרצה הצדיקה את מתקפת חמאס - ולא תפוטר

במכתב ששלח לסטודנטים נשיא המכללה, פרופ' יוסף פרוסט, הוא כתב: "כפי הידוע לכם, בעקבות תלונות שהגיעו אל שולחני, התקיים למרצה שימוע. על בסיס החומרים שעמדו בפנינו בליווי ייעוץ משפטי הוחלט על נזיפה חמורה לתיקה האישי. יש להבהיר כי נושא פיטורי המרצה עמד בפני ועדת השימוע, ולאחר בדיקה הכרוכה גם בדיני עבודה, התקבלה ההחלטה דלעיל".

"אין ספק כי המכללה רואה בחומרה התבטאויות חריגות בעת מלחמה, ופועלת לשמר אותנו כקמפוס מוגן מבלי להלהיט את הרוחות", הוסיף נשיא המכללה. 

יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר, זעם על ההחלטה: "לא הגיוני שבמכללה לחינוך במדינת ישראל תלמד מרצה שמנרמלת את הארגון חמאס-דעא"ש ותצדיק את פעולותיו ב-7.10 'בגלל הכיבוש'. בושה וחרפה למוסד אקדמי במדינת ישראל שמרצה לחינוך מביעה סולידריות והזדהות עם אויב רצחני ונפשע".