אילון מאסק, האיש העשיר בעולם, נחת הבוקר (שני) בישראל - וביקר בכפר עזה בליווי ראש הממשלה נתניהו. שם הוצגו לפניו ממצאים מהטבח הנורא שהתרחש בקיבוץ כדי להמחיש לו את ממדי האסון. מאסק גם צפה בסרט הזוועות שהכין דובר צה"ל מן התיעודים ופגש את השר בני גנץ ואת נשיא המדינה יצחק הרצוג.

באפוד מגן הסתובב בעלי X וטסלה ברחבי כפר עזה וראה את הבתים השרופים ואת הקיבוץ שנותר ריק מכל נפש. במהלך הביקור שוחח מאסק עם ממלא מקום ראש מועצת שער הנגב יוסי קרן ועם נציג דובר צה"ל, ליעד דיאמונד, שקיים לפניו סקירה נרחבת. המיליארדר צפה ב"סרט הזוועות" שהפיק דובר צה"ל, ומתאר מעשי המחבלים ב-7 באוקטובר ביישובי העוטף.

נתניהו ואילון מאסק בקיבוץ כפר עזה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
נתניהו ואילון מאסק בקיבוץ כפר עזה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו ואילון מאסק בקיבוץ כפר עזה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
נתניהו ואילון מאסק בקיבוץ כפר עזה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

רה"מ נתניהו ליווה את מאסק לבית משפחת ליבשטיין, שם שמע על סיפור הגבורה של אופיר ליבשטיין ז"ל - ראש המועצה שנרצח בבוקר 7 באוקטובר בחילופי אש עם המחבלים שחדרו לקיבוץ. לאחר מכן המשיכו ראש הממשלה ומאסק לבית משפחת איתמרי, שם שמע את סיפור משפחתה של אביגיל עידן, הילדה בת ה-4 שנחטפה לעזה לאחר שהוריה נרצחו - ושוחררה אתמול משבי חמאס. בבית המשפחה הציג לו נציג הצבא תמונות קשות שצולמו ימים ספורים לאחר הטבח. בהמשך הגיעו גם לשכונת הצעירים בקיבוץ, שספגה את עיקר האש בזוועות טבח 7 באוקטובר.

בהמשך קיימו השניים פגישה בלשכת רה"מ בכנסת, שם נתניהו הראה למאסק חלקים מהסרט שהוכן על ידי דובר צה״ל, המציג את הזוועות והטבח שביצע חמאס ב-7 באוקטובר. לאחר מכן קיימו פגישה מורחבת שעסקה בתחום הבינה המלאכותית בהיבטים ביטחוניים, בהשתתפות בכירים ממערכת הביטחון ומובילים בתחומי הבינה המלאכותית והסייבר.

נתניהו ואילון מאסק בפגישה בלשכת רה״מ בכנסת
נתניהו ואילון מאסק בפגישה בלשכת רה"מ בכנסת
אילון מאסק צופה בסרט הזוועות לצד נתניהו
אילון מאסק צופה בסרט הזוועות לצד נתניהו