אחרי שבעה ימי הפוגה בלחימה שבהם הוחזרו עשרות חטופים, הבוקר (שישי) ישראל חזרה לתקוף ברצועת עזה והופסקו פעימות השבת החטופים. על אף שבימי ההפוגה הוחזרו ילדים ונשים רבים, ישנן מספר נשים מבוגרות וצעירות שטרם שוחררו מהשבי. מירב לשם גונן, אימה של רומי המוחזקת בשבי, סיפרה בריאיון על הקושי שחוותה בעקבות הפסקת השחרורים, ועל המידע החדש שגילתה - שלפיו בתה עדיין בחיים.

רומי גונן
רומי גונן, חטופה בשבי חמאס

"אנחנו חוזרים בדיוק מהלוויה של אופיר צרפתי, שהיה ברכב עם רומי וגופתו הובאה, וזה קשה", סיפרה. "רומי היא  האחרונה שהייתה ברכב שנותרה בחיים. אחת המשפחות ששבה סיפרה שראו את רומי. היא פצועה קשה, והפציעה המוכרת שהייתה לה ביד הוזנחה ולא מטופלת, אבל היא נראתה השבוע והיא בחיים. זה עצב מהול בשמחה, וזה מדגיש את הצורך להחזיר אותם". 

מירב סיפרה על הקושי שחוותה כשהבינה שלא צפויה לחזור היום פעימה נוספת של חטופים וחטופות, לאחר שהתחדש הירי של חמאס וצה"ל שב לתקוף בעזה. "הייתי בטוחה שהיום הן חוזרות", אמרה. "לקום לבוקר כזה שבו ההפוגה נפסקה... אני מצפה שהשיחות שנמשכות יניבו את מה שהיה צריך להיות היום, חד-משמעית. הם יודעים שהחטופים מעל הכול. הם מבינים את מצבם האמיתי. אני מצפה שיעשו מה שצריך כדי להביא אותם עכשיו".

מרב לשם גונן
מירב לשם גונן

במהלך הריאיון מירב פנתה גם לאורין, אימה של עדן זכריה שנותרה חטופה גם היא, שישבה באולפן במהלך השיחה. "שולחת לך חיבוק", אמרה. "אנחנו חזקות, אנחנו מרימות סנטר ואנחנו אומרות לעם ישראל: תרימו סנטר, תזקפו כתפיים. אנחנו עם חזק".

אורין התייחסה לדברים וסיפרה על הקשר המיוחד שנרקם בין משפחותיהם של החטופים. "נהיינו משפחה בעל כרחנו", סיפרה. "מי שמהמשפחות, כל כך ברור לי שישאל את השאלה הנכונה ויגיד את המילה הנכונה. הם היחידים שאני מסוגלת לדבר איתם. הם מבינים אותי בלי שאלות מעצבנות. אני אוהבת אותך מירבי. מתפללת לכל החטופים, זה אחד הימים הקשים שהיו לי".

אורין גנץ, אמא של עדן שנעדרת מאז המסיבה (צילום: חדשות 12)
אורין גנץ, אמא של עדן שנעדרת מאז המסיבה | צילום: חדשות 12

"זה קשוח לקבל את ה'לא', והבוקר בכלל", השיבה מירב. "היה קשוח לכולנו. אי אפשר להסביר את הקשר בין המשפחות. זו שותפות גורל הזויה. אני מניחה שלא הייתי מכירה את אורין אלמלא המצב הזה, ואנחנו מרוויחים אנשים עם דעות וזוויות שונות של עם ישראל. יש פה שותפות גורל חזקה ואנחנו מבינים אחד את השני".