בקיבוץ ניר עוז הודיעו הבוקר (רביעי) כי מצבה של החטופה ששוחררה משבי חמאס, חנה קציר, הדרדר והיא מאושפת בבית החולים במצב קשה. קציר בת ה-77 שוחררה משבי חמאס בפעימה הראשונה של עסקת החטופים. בעלה, רמי בן ה-79, נרצח במתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר, בנה אלעד עדיין נמצא בשבי.

כרמית פלטי קציר, בתה של חנה קציר ששוחררה משבי חמאס, סיפרה בריאיון בגל"צ כי אימה אושפזה עם בעיות קרדיולוגיות. פלטי קציר ציינה שאימה נחטפה ללא בעיות בלב, וכעת היא עם בעיות לב קשות בעקבות "תנאים קשים והרעבה".

פלטי-קציר אמרה ל-N12 כי הם מצפים מהממשלה "להתיישר על המצפון הערכי שאומר שאנחנו מקדשים חיים וקודם כל עוסקים בהצלת חיי אדם - ורק אחר כך במיטוט החמאס". לדבריה, למרות שבממשלה ממשיכים להציג את שתי המטרות כמקבילות, "בפועל על ציר הזמן הן לא מתכנסות על אותו ציר זמן ואפילו פוגעות אחד בשנייה". פלטי-קציר הוסיפה ש"חייבת להיות הפוגה והפסקת אש כדי להציל חטופים" וכי "יש להחזיר ולהציל את כל מי שאפשר - ללא קטגוריות".

אלעד קציר
אלעד קציר, בנה של חנה. עדיין חטוף בידי החמאס

ממשפחת קציר נמסר: "אמא שלנו היא ההוכחה לכך שכל יום בעזה הוא סכנת חיים. הזמן של השבויים הולך ואוזל. אנחנו יודעים באיזה מצב הם נחטפו, אבל אי אפשר לדעת באיזה מצב הם יחזרו. התנאים בשבי הם לא תנאים בהם בני אדם צריכים לחיות. הטראומה, הרעב והחוסר במענה רפואי גרמו לה לבעיות בלב".

קציר בת ה-77 שוחררה משבי חמאס בפעימה הראשונה של עסקת החטופים. בעלה, רמי בן ה-79, נרצח במתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר. היא ממקימי קיבוץ ניר עוז ובו נולדו ילדיהם: אביטל, אלעד וכרמית. בהודעה שקרית של הג'יהאד כשבוע לפני השחרור, הכריז הארגון כי קציר אינה בין החיים יותר.