ביום שישי האחרון שוחררו מהשבי דניאל אלוני ובתה אמיליה בת ה-5, וביום שני חזרה משבי חמאס שרון אלוני-קוניו, אחותה של דניאל, יחד עם בנותיה התאומות בנות ה-3 אמה ויולי. אחיהן של דניאל ושרון, מורן, שפגש את בנות משפחתו עם הגיען לישראל, סיפר: "הן עדיין מדברות בלחש. בשבי, על כל דיבור שהוא מעט מעל לחישה הן חטפו 'לחישה עצבנית' מצד המחבלים".

תמונות ראשונות שצולמו לאחר שחרור החטופים (צילום: דובר צה"ל)
תמונות ראשונות של דניאל ואמיליה מתאחדות עם משפחתן | צילום: דובר צה"ל

"לאחיינות שלי בנות ה-3 יש התנהגויות שקשורות לשהייה בשבי. כל מיני פחדים שלא היו קודם, שאלות שנשאלות עוד בקונטקסט של המקומות שבהם הן היו", הוסיף מורן. "הדברים שהן עברו, 'תנאים מינימליים' תהיה הגזמה לומר. לא בכל יום היה להן אוכל. ואם היה משהו ביום זה לא משהו שאתה יכול להסתמך עליו שישביע אותך, זה השאיר אותן בחיים".

עוד סיפר אחיהן של דניאל ושרון: "אני יודע שהיו ימים שכמות האוכל שהן קיבלו הייתה כל כך מעטה שהן היו צריכות לחשוב אם לשמור את הכלום הזה לערב כי לא בטוח שיקבלו משהו לאכול בערב. גם אמה ויולי וגם שרון איבדו ממשקלן. לא דאגו להן, שמרו אותן בחיים".

אמה ויולי קוניו שבו לארץ
אמה ויולי קוניו שבו לארץ
אמה ויולי קוניו (צילום: בית חולים שניידר)
אמה ויולי קוניו | צילום: בית חולים שניידר

דוד, בעלה של שרון, עוד מוחזק בידי מחבלי חמאס בשבי. בריאיון, מורן סיפר שבהתחלה הוא הוחזק עם אשתו וילדותיו. "בשלב מסוים הוא נקרע מהמשפחה שלו, הפרידו ביניהם. אנחנו מתפללים כל יום שבאמת נראה אותו".

אמה ויולי קוניו (צילום: בית חולים שניידר)
אמה ויולי קוניו, עם אימן שרון אלוני-קוניו | צילום: בית חולים שניידר

מורן ציין כי אחיותיו סיפרו לו שהמחבלים שיקרו להן לגבי המצב בישראל. "אמרו להן שישראל ויתרה עליהן, זה גם מה שהן הרגישו – שישראל החליטה באופן שרירותי לשטח הכול. לא היה להן מושג מה קורה פה".