יותר מ-50 ימים חלפו מאז מתקפת הטרור בדרום, ועדיין גם היום ישנן לא מעט משפחות שלא יודעת מה עלה בגורל יקיריהן. אחת מהן היא משפחת שתויוי מגני תקווה. עידן שתיוי (28), צלם חובב וסטודנט לקיימות באוניברסיטת רייכמן, בדיוק הגיע לשטח המסיבה ברעים כשהחלה מתקפת המחבלים. כשהבחינו שתויוי וחבריו בירי הרקטות לאזור, הם החלו לנסוע לכיוון המרכז. אולם בכביש 242 הם הותקלו בידי מחבלי החמאס.

שתויוי שנהג ברכב אף ניסה להימלט מהאש הרצחנית. חבריו של שתויוי נרצחו, אולם שתויוי עצמו נחשב נעדר. רק מספר ימים לאחר ה-7 באוקטובר, מסר גורם ממערכת הביטחון למשפחתו שעל פי הערכות המודיעין שתויוי נחטף לשטח עזה. "אחי, עידן, תמיד ידע לתפעל סיטואציות, גם באירועים מפחידים", אומרת אחותו הילה, "מאוד קשה לנו, זה כאילו לקחו לנו חלק מהגוף".

עידן שתיוי (צילום: באדיבות המשפחה)
"אנחנו שלושה אחים מאוד קרובים". עידן ומשפחתו | צילום: באדיבות המשפחה

 "הוא אמר שהוא מתקפל וחוזר - זאת הייתה השיחה האחרונה"

הילה אחותו מספרת שעידן יצא לפנות בוקר מהמרכז כי התנדב לצלם במסיבה ברעים. "הוא הגיע למקום בשעה חמש לפנות בוקר, שעה וחצי לפני שהחל הטבח", היא מספרת. "השיחה הראשונה והאחרונה איתו הייתה ב-06:30. זה היה כשבת הזוג שלו, סתיו, התקשרה כשהתחילו הטילים וביקשה ממנו לחזור. הוא אמר שהוא מתקפל וחוזר. זו הייתה השיחה האחרונה איתו, מאז הוא לא ענה לנו". הילה מספרת שיום לאחר המסיבה עידן וסתיו, שאיתה יצא תקופה ארוכה, היו אמורים לשכור יחד דירה - דבר שלא קרה בגלל מתקפת הטרור.

לדבריה של הילה, אחיה תמיד חשב על הזולת לפני שחשב על עצמו, "גם במסיבה, הוא התנדב לנהוג ברכב של מכר שלא היה כשיר לנהיגה כי היה תחת השפעת אלכוהול. הם יצאו משם שניהם יחד עם עוד בחורה. אחרי המתקפה הרכב שהם נסעו בו נמצא ירוי ובמצב לא טוב, כי הוא ניסה להימלט מהמחבלים. המחבלים חיכו בכביש 242 ותכננו לפגוע בכל מי שיצא מהמסיבה. כל מי ששהה ברכב חוץ ממנו נרצח. . לאחר מספר ימים, כשלא אותרה גופתו של עידן, הודיעו לנו ממערכת הביטחון שבעקבות מידע מודיעיני - אחי נחטף בידי המחבלים לעזה".

 "מאוד קשה לנו, זה כאילו לקחו לנו חלק מהגוף"

על עסקת שחרור החטופים אומרת הילה: "המשפחה שלי בעד העסקה, נשים וילדים צריכים לשוב למשפחות שלהם כמה שיותר מהר. עליי כאחותו של עידן זה משרה פחד, עידן הוא חלק מהגברים שנשארים בשבי, אבל זה שהם גברים זה לא אומר שהנפשות שלהן לא עדינות. מדובר באזרחים תמימים שנחטפו בזמן שיצאו לחגוג במסיבה, לא מדובר באנשים שיצאו למקום מסוכן, אחי נפרד ממני בחיבוק בארוחת שישי ואמר לי מחר בצהריים אחרי המסיבה נפגשים - ולא חזר".

עידן שתיוי (צילום: באדיבות המשפחה)
"תמיד היה זה שמשרה בנו ביטחון". עידן שתיוי | צילום: באדיבות המשפחה

"אנחנו שלושה אחים מאוד מאוד קרובים", מספרת הילה על המשפחה, "גדלנו בבית כזה בגני תקווה, תמיד ביחד, תמיד בקשר. מאוד קשה לנו, זה כאילו לקחו לנו חלק מהגוף. עידן, אחי, תמיד היה זה שמשרה בנו ביטחון, הוא תמיד ידע לתפעל סיטואציות, גם באירועים מפחידים. הוא תמיד יודע מה לעשות באירועים האלה. הוא אדם שנותן ביטחון".