אביב, בת השנתיים וחצי, רז בת ה-5, האמא דורון בת ה-34 והסבתא אפרת בת ה-69 נחטפו לעזה, הן תועדו מובלות בידי מחבלי חמאס לתוך הרצועה באחד הסרטונים שהפכו לסמל של האכזריות הבלתי נתפסת של ארגון הטרור. יוני אשר, אביהם של הבנות ובעלה של דורון שיתף בשיחה ב"מהדורה המרכזית" בתחושות הקשות: "אם מישהו תהה פעם איך נראים שערי הגיהינום, אז ככה". 

סיקור N12

"חמותי גרה בקיבוץ ניר עוז, אנחנו גרים באזור השרון. אשתי והילדות נסעו לחג לבקר אותה ואני לא הייתי איתם", סיפר. "בשבת בבוקר קיבלתי ממנה טלפון שהם כולן נעולות בממ"ד, גם בן זוגה של חמותי גדי מוזס - ושומעים יריות. היא אמרה לי שהם נכנסו הביתה, עשו בלגן וגדי יצא אליהם והם לקחו אותו. זו הייתה השיחה האחרונה, אמרתי להן שיישארו נעולות, לא ידעתי שיש הרבה מחבלים בחוץ, קיוויתי שזה יסתיים בדרך נס".

ביתו של יוני אשר
ביתו של יוני אשר

יוני המשיך ותיאר: "הצלחתי לאתר את הטלפון של אשתי וראיתי שהוא בתוך עזה, באותו שלב היה לי בסיס לחשוד, אבל היו כל כך הרבה ספוקלציות. כמה שעות אחר כך ראיתי את הסרטון שהגיע לאבא שלי. זיהיתי את אשתי והבנות שלי וגם את חמותי אני מזהה על אותו רכב. מאותו רגע נפתחו שערי הגיהינום. הוא הציג באולפן את התמונה של בנותיו: "שני הפרחים הקטנים האלה, הבנות הקטנות שלי. אני לא יודע מה עלה בגורלן, מיום שבת החיים גיהינום".

פנה לקנצלר גרמניה: "תיכנס לאירוע"

לבנותיו ואשתו יש גם אזרחות גרמנית, בעקבות זאת יוני נפגש עם שר החוץ של גרמניה והשגריר: "אני היום יוצא לקרב על החיים שלי. אני יודע שמדינת ישראל והצבא עושים מה שהם יכולים, אבל זה אירוע בינלאומי. זה שלוש דורות - סבתא, אמא ובנות. לאחרונה נפטרה הסבתא רבא, תרצה, כמעט בגיל 100 ואני שמח שהיא לא זכתה לראות את השואה השנייה הזאת".

יוני פנה לקנצלר גרמניה אולף שולץ וקרא: "תיכנס לאירוע. אני רוצה לשמוע אותו בקולו, יש אזרחים גרמנים בשבי, מישהו צריך לעשות משהו. הם הבטיחו לנו ש'לעולם לא עוד', אז שיקיימו". יוני זעק: "אין לי מה להפסיד, אשתי ושתי הבנות. אני אבא שנותר לבד. העם בישראל עושה בשבילי המון, אני מקבל המון תמיכה. אני מקבל תמיכה גם מערבים וצ'רקסים שמציעים לי עזרה, אני מוקיר תודה לכולם".