55 ימים לאחר שנחטף לרצועת עזה, משפחתו של אביב אצילי התבשרה היום (חמישי) על מותו. אצילי, תושב קיבוץ ניר עוז בן 49 שעבד כמוסכניק ויצר אומנות, היה בעלה של ליאת אצילי בת ה-49 ששוחררה מהשבי אתמול ואב לאיה (18), נטע (20) ועופרי (22), ששרדו כולם את המתקפה ופונו מהקיבוץ בשלום. בתחילתה של מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר אביב יצא להלחם במחבלים שפלשו לקיבוץ - ונפל בשבי.

ליאת עם בן זוגה אביב
ליאת ואביב אצילי

אצילי, שעבד במוסך של קיבוץ ניר עוז, התגלה כאומן מוכשר בעקבות הפסלים שיצר מגרוטאות. בשנה האחרונה החל להציג את יצירותיו בתערוכות אומנות ואף הצליח למכור חלק מהן. תאריך הסיום של התערוכה האחרונה שבה הוצגו עבודותיו נקבע ליום שמחת תורה, 7 באוקטובר..

החטופים המשוחררים בהגעתם לבסיס חצרים (צילום: דובר צה"ל)
ליאת אצילי אחרי ששוחררה משבי חמאס | צילום: דובר צה"ל

ליאת אצילי, מורה להיסטוריה ולאזרחות שמתמחה בנושא השואה, שוחררה מהשבי וחזרה לישראל בפעימת השחרור השישית. לצידה של ליאת הוחזרו 12 אזרחיות ישראליות, בהן שתי אזרחיות בעלות אזרחות רוסית ששוחררו כמחווה של חמאס לנשיא רוסיה פוטין.

הודעה על מותו של אביב אצילי ז"ל (צילום: viral press)
הודעת בית הספר שבו עובדת ליאת על מותו של אביב אצילי ז"ל | צילום: viral press

"קיבוץ ניר עוז מודיע בצער כבד על נפילתו של אביב אצילי בשבת ה-7.10", נכתב בהודעת הקיבוץ. "היה בן 49, בן קיבוץ ניר עוז. אביב הותיר אחריו את אשתו, ליאת, וילדיהם עפרי, נטע ואיה. אביב היה מעמודי התווך של קהילת ניר עוז, וניהל את המוסך לציוד חקלאי בקיבוץ. צייר, רוכב אופניים, אוהב אדם ואדמה. יהי זכרו ברוך".