המשטרה הודיעה היום (שישי) כי חמישה חשודים נעצרו בחשד לגנבה של ציוד הגברה בשווי 2 מיליון שקל מאיש המוזיקה בפסטיבל "נובה" מתן ליאור ז"ל, שנרצח בטבח במסיבה ברעים במתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר. לאחר שאותר הציוד, הוא הושב לאביו של מתן – במסגרת פעילות רחבה של מחוז הדרום נגד הפורעים שנגבו ציוד ורכוש לקורבנות המלחמה.

"ציוד ההגברה המיוחד שייך לאיש המוזיקה מתן ליאור ז"ל שאותו רכש בייצור מיוחד בשווי של 2 מיליון שקל", אמרו במשטרה. "עם התפתחות החקירה הסמויה ביחידת יואב בוצעו השבוע מעצרים על ידי בלשי היחידה בערים קלנסווה, דאליית אל-כרמל ועוספייה והביאו למעצרם של חמישה חשודים בגין הגניבה החמורה".

 

עופר ליאור, אביו של מתן ליאור ז"ל (צילום: דוברות המשטרה)
עופר ליאור, אביו של מתן ליאור ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

בחיפוש בביתם של החשודים איתרו ותפסו בלשי יחידת יואב של מחוז הדרום את כלל הציוד שנגנב. אתמול בסיום החקירה הוגשה הצהרת תובע ע"י פרקליטות מחוז הדרום, ובקשה לחילוט רכושם של החשודים בסכום של 185 אלף שקלים. "השבוע הגיע אביו של הנרצח מתן ליאור ז"ל ושוטרי יחידת יואב החזירו לו את כל הציוד הגנוב", אמרה המשטרה. "במחוז הדרום של משטרת ישראל ימשיכו לפעול נגד אותם חשודים אשר ביצעו מעשים בזויים שפוגעים בכבודם של קורבנות המלחמה ומשפחותיהם".

"הוא הרקיד כל כך הרבה לבבות ונשמות"

זוהר, בת זוגו של מתן ז"ל, סיפרה לחדשות 12 על האיש האהוב שהיה מתן: "אין אחד בצוות הטראנס שלא הכיר אותו. הוא היה איש ההגברה של המסיבה והסאונד, והרקיד כל כך הרבה לבבות ונשמות. אם למישהו יש עדות על הרגעים האחרונים שלו, אני אשמח לדעת ולהקשיב".

זוהר גם שיתפה ברגעים האחרונים שלהם ביחד במסיבה ברעים - לפני הטבח המזעזע: "כשהתחילו היריות רצנו מהר, מתן ואני, יד ביד, והייתה שיירה של רכבים. הוא העלה אותי ואת חברה שלי לרכב, יחד עם עוד עשרה אנשים. התחננתי אליו שיעלה גם הוא, אבל לצערי הוא לא עלה - וניסה לעלות עם רכבים אחרים. במשך שעות ניסיתי להבין מה עלו בגורלו, אבל לצערי הוא כבר לא בין החיים".

בכאב ובדמעות המשיכה זוהר לספר: "בחטף הוא אמר לי 'אני אוהב אותך זוהר, תעלי'. הוא הספיק להגיד לי את זה. גם כשהוא לא פה אני יודעת כמה הוא אוהב אותי, וכמה אני אוהבת אותו וכמה הוא חסר לי. אבל החיים חזקים מהכול, ואנחנו כאן כדי להמשיך ולחיות ולתת הכול, זה מה שמתן רוצה. במותם ציוו לנו חיים".