לפני שבוע שוחררה אלמה אברהם בת ה-84 משבי חמאס, אחרי יותר מחודש וחצי. אלמה פונתה מיד למרכז הרפואי סורוקה, מצבה היה קשה והרופאים נאבקו על חייה במשך ימים. "לשמחתנו הרבה היא כעת במצב טוב", עדכן היום (ראשון) ד"ר עמית פרנקל, רופא בכיר בסורוקה. "היא עטופה בבני משפחה ובצוות הרפואי".

אורי רביץ, בנה של אלמה, סיפר לחדשות 12 על השיפור שחל במצבה של אימו: "היא הולכת ומתאוששת, עדיין בטיפול נמרץ אבל כבר מדברים על יציאה בקרוב למחלקת שיקום. היא בהכרה, מזהה אותנו ומדברת - היא איתנו וזה מרגש מאוד. אנחנו רוצים להודות לצוות המדהים שטיפל בה ופשוט הציל אותה ברגע האחרון".

אלמה אברהם
"מצבה טוב", אלמה אברהם בת ה-84, לפני 7 באוקטובר

משפחתה של אלמה עדיין לא יודעת בדיוק מה עבר עליה בימים שבהם הוחזקה בעזה. "אנחנו לא רוצים להקשות עליה, יש לה גם קושי פיזי לדבר, היא מאוד חלשה ומדברת לאט ובקושי רב", הסביר הבן אורי. "היה לנו חשוב לומר לה שאנחנו יודעים מאיפה היא חזרה, מתי שהיא יכולה היא משתפת ומספרת לנו".

בנה של אלמה הוסיף בהתרגשות: "הכוחות שלה מטורפים, אנחנו אפילו לא ידענו עד כמה. כנראה שיש לה השגחה אלוהית ובניגוד לכל הסיכויים היא הגיעה גוססת בדקה ה-90, ונראה שהיא פשוט הצליחה להחזיק מעמד עד שהרגישה שהגיעה לחוף מבטחים ואז קרסה. הצוות לקח אותה למסע הישרדות, הצלה ושיקום - אנחנו אסירי תודה".

"אלמה הופקרה מבחינה בריאותית"

במהלך אשפוזה מסרו קרוביה של אלמה הצהרה משותפת לתקשורת, שיתפו במצבה – והאשימו את  ארגוני הסיוע שלא העבירו לה תרופות מצילות חיים. "הפקירו את אימא שלי מבחינה בריאותית", אמרה בתה טל אמנו. "היא הופקרה בידי כל הארגונים שהיו צריכים להציל אותה ולמנוע את (הידרדרות) מצבה".

"היא הוזנחה במשך כל תקופת השהייה. היא לא קיבלה תרופות מצילות חיים", סיפרה הבת והוסיפה כי לפי רופאיה, אילו אלמה הייתה משתחררת אך כמה שעות מאוחר יותר, היא ככל הנראה כבר לא הייתה בין החיים. "היא הגיעה בדופק 40 ובחום גוף של 28 מעלות. אימא הייתה מעורפלת הכרה ופצועה כולה".