דניאל ונריה שרעבי יצאו יחד עם חבריהם לחגוג במסיבת הנובה ברעים, אך תוך שעות מצאו עצמם בקרב מול מחבלי חמאס, מאחורי טנק פגוע. יחד עם יוני על קו הטלפון, קצין צה"ל שהכיר דניאל במהלך שירותו הצבאי כחובש, הם ניהלו קרב יריות, טיפלו בפצועים - והצילו עשרות אזרחים שהסתתרו שם. השבוע הם חזרו למקום, ושיחזרו את המראות הקשים, רגעי האימה וגם "הניסים הקטנים".

"מרגישים את הפאניקה באוויר. אני שומע יריות, ואני אומר זה לא M16, זה קלצ'ניקוב", סיפר נריה כיצד נמלטו השניים יחד עם חברם יוסף חיים אוחנה שנחטף לעזה, אחרי שחברתם קארין ז'ורנו נרצחה כבר בתחילת המתקפה במסיבה. "מגיע טנדר שלישי ומתחיל לדפוק צרורות, 500 כדורים בדקה". אז, סיפרו השניים, הרכב שליד יוסף נפגע מ-RPG - וזו הייתה הפעם האחרונה שראו אותו. 

יוסף אוחנה
יוסף חיים אוחנה, חטוף בעזה

אמא שמחפשת את בתה שנעדרת מאז אתמול (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
קארין ז'ורנו, נרצחה במסיבת הנובה | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

חצי קילומטר מהמסיבה ברעים השניים נתקלו בטנק, ללא אף חייל חי. דניאל החל לנסות ולהזעיק עזרה. בקבוצת ווטסאפ מצא את המספר של יוני, שהכיר כסגן מפקד פלוגה במהלך שירותו הצבאי, וצילצל אליו. מאותו הרגע יוני ניהל יחד עם נריה, ששירת כלוחם, ודניאל - את הקרב מול גלים של מחבלי חמאס. באותו הזמן איבד יוני את הקשר עם אביו, רודי סקריסבסקי, שנרצח במתקפה.

בתחילה יוני הנחה את דניאל לחפש תחמושת בתוך הטנק, אך רק מאג אחד נמצא. במשך שעות הוא הורה להם לא להפסיק את האש, כדי למנוע מהמחבלים להתקרב אליהם, הוא הזעיק כוחות נוספים וגם יצא לחלץ אותם בעצמו יחד עם צוות מאולתר. אלא שהשטח היה רווי מחבלים וכך נותרו השניים מנהלים את הקרב עצמאית, כש-30 אזרחים מסתתרים עימם במקום, חלקם פצועים.

נריה ודניאל שרעבי, שנלחמו מאחורי הטנק הפגוע
נריה ודניאל שרעבי, שנלחמו מאחורי הטנק הפגוע

מתוך השיחה בין דניאל ויוני, ב-7 באוקטובר

יוני: אתם מזהים אויב בעיניים?

דניאל: מישהו מזהה אויב בעיניים? שוטרת? תסתכל לי בעיניים רגע, אני צריך שתשים לי עין על העציצים, כל 60 שניות, כדור.

יוני: זהו זהו מספיק, מספיק.

דניאל: אלוהים. אלוהים, אבא אני אוהב אותך...

יוני: לא לשרוף תחמושת, הם בדרך אליכם.

דניאל: איזה בדרך אליכם, אני רואה פה שאנשים כבר מיואשים. יוני, הם הולכים לי פה בפזורות.

יוני: שיהיו חזקים, תחזיק את כולם חזק. תגיד להם שהאוגדה בדרך אליכם, מגיעים אליכם כוחות.

דניאל: כל האוגדה בדרך אלינו, כמויות של כוחות.

רק בשעות אחר הצוהריים של יום שבת, אחרי שעות תחת אש חולצו כולם - איש מהאזרחים שהיו מאחורי הטנק הפגוע לא נפגע. "כולנו ידענו שאנחנו הולכים למות, אבל לא ידענו איך", שחזר נריה את רגעי האימה. "אתה רואה RPG והוא לא פוגע בך בנס. כל השעות האלה אתה שומע בנות צורחות, מקבלות כדורים - ואני לא מתייחס לכלום, אני יודע שאני צריך להמשיך לירות".