אלה ודפנה אליקים נחטפו מבית אביהן ובת זוגו בנחל עוז, ומאז לא ראו את אימן, מעיין צין. בתיעוד שפורסם היום (שני) נראים הרגעים הראשונים שבהם האם פגשה את הבנות בשטח ישראל. בתיעוד נראית מעין לוקחת את אלה בידיה ומחבקת את דפנה. נועם, האב של הבנות, ודקלה ערבה בת זוגו - ובנה תומר, נרצחו בטבח.

אלה, בת 8, ודפנה אחותה הגדולה בת ה-15, נחטפו ב-7 באוקטובר ושוחררו אתמול בפעימת שחרור החטופים השלישית. השעות האחרונות טרם חטיפתן לרצועה בידי מחבלי החמאס, תועדו בשידור מחריד בלייב בפייסבוק - שבו נראים המחבלים מאיימים עליהן, על אביהן נועם, זוגתו דקלה ובנה תומר ז"ל. 

מעיין צין עם בנותיה דפנה ואלה אליקים
מעיין צין עם בנותיה דפנה ואלה אליקים

מן הימים הראשונים שלאחר הטבח, פעלה מעיין לשחרור בנותיה כחלק ממאבק משפחות החטופים והנעדרים. "אני אחצה ימים ואגיע אל הבנות שלי, אל שתיהן. אין מי שיאהב אותן כמוני ולא יעזור לאף אחד כלום, אני אגיע לאן שצריך. הבנות שלי הן החיים שלי - החמאס התעסק עם האימא הלא נכונה".

בלילה שבין יום שבת לראשון, קיבלה מעיין את הטלפון שלו חיכתה 51 ימים, ובו התבשרה כי שתי בנותיה ישוחררו במסגרת העסקה. באותו הרגע, חיוך נפרש על פניה ואתמול חיבקה אותן לאחר ימים של אימה, פחד וגעגוע. "הן חוזרות. אני צריכה להתקלח כי עישנתי מלא, והבנות שלי לא אוהבות שאני מעשנת. אני לא יכולה לבוא לחבק אותן עם ריח של סיגריות. אבל בערב בטח אני אראה אותן. וזהו, זה נגמר".