סיפור מרגש ולא שגרתי משדה הקרב: במהלך ימי המלחמה ברצועת עזה, תוך כדי היתקלויות עם מחבלים והפגזות -  כוח קומנדו של צה"ל מצא בבית בג'בליה כלבה עזובה, שהייתה נראית רעבה וצמאה מאוד. א', אחד מלוחמי יחידת הקומנדו החליט לקחת אותה תחת חסותו ולהביאה לישראל, לטיפול ולשיקום – עד שאומצה על ידי משפחה בהוד השרון.

הוא מספר שהכוח שהיה חלק ממנו פעל במחנה הפליטים של ג'בליה, שם ליד אחד הבתים שהשתלטו עליהם – מצא את הכלבה משוטטת. א' תיאר אותה כאפתית, כזו שלא התרגשה מהפיצוצים הרבים והרמים שמסביב. הוא אפילו חשב שהיא חירשת מאחר שלא הגיבה כלל לרעש הכבד שמסביב.

א' עם הכלבה לילה
א' עם הכלבה לילה לאחר שחזר מהקרבות ברצועה

בשלב זה, הוא הכניס אותה לבית ונתן לה אוכל של כלבים, וכן מים לשתות – וכשהבין שהיא זקוקה למזון ושתייה מאוד, החליט לקחת אותה איתו. הוא הכניס אותה לתוך סל כביסה שמצא בשטח, ובמהלך כל אותו היום סחב אותה יחד איתו תוך שביקש עזרה מהחברים שסביבו.

א' עם הכלבה לילה
א' עם הכלבה לילה

בערב, הלוחם א' העביר אותה לבסיס זיקים של צה"ל, תוך שהכין למי שיקבלו אותה בישראל דף מפורט – עד שתגיע לבן זוגו בתל אביב. הוא שמר עליה למשך כמה ימים, ולאחר מכן אימצה אותה משפחה מהוד השרון. היא קיבלה את השם לילה.

"כשאחותי שלחה לי את התמונות האלה, לא יכולנו להישאר אדישים", סיפר ליעד וינקלר, אב המשפחה שאימצה את הכלב. "בטח כשעלמה, הבת הבכורה שלנו, כבר שנתיים מתחננת לגור שיצטרך לכלב שלנו".

משפחת וינקלר עם הכלבה לילה
משפחת וינקלר עם הכלבה לילה

"רצינו לוודא שיש התאמה לצרכים וליכולות שלנו כמשפחה, ולשמחתנו מאז שנכנסה אלינו – שמח ומעניין", הוסיף. "היא גורה מדהימה, מלאת רצון לתקשורת ונטולת פחדים, שזה די מפתיע ביחס לעובדה שגדלה באזור מלחמה – ומהר מאוד השתלבה בלהקה שלנו. מרגישים שזכינו בחברת משפחה נהדרת".