צה"ל התיר לפרסום הבוקר (רביעי) את שמותיהם של שני חללי צה"ל נוספים שנפלו אתמול: סא"ל (במיל') יוחאי גור הרשברג ז"ל, בן 52 מחוות פיליפ, ורס"ל (במיל') יהונתן מלכה ז"ל, בן 23 מבאר שבע. "יהונתן היה ילד מקסים, חכם וטוב ממשפחה מדהימה. הוא חלק משלישייה, יש לו אח ואחות תאומים", סיפרה סימונה חברת המשפחה. מכרים של הרשברג, שהיה מוכר באזור הדרום בזכות "החווה של פיליפ" אותה ניהל, ספדו לו ברשתות: "קשה לחשוב שאחד מהסמלים של הדרום הלך לנו ככה".

חברת משפחתו של מלכה, סימונה, הוסיפה כי במשך שנה טיפלה ביהונתן ואחיו התאום. "נשארתי בקשר עם המשפחה כל החיים, אנחנו גרים באותה עיר והייתי רואה אותם באירועים. לא מזמן הייתי בחתונה של אחותו, פשוט משפחה של אנשים טובים, האימא אשת חינוך, יש לי רק דברים טובים להגיד על יהונתן - ילד צנוע, חכם וטוב".

עובד לשעבר של יוחאי, ספד לו ברשת הפסייבוק: "יוחאי היה הבעלים והבית הבודד על הגבעה של חוות פיליפ האגדית. אני גאה לומר שעבדתי תחת יוחאי ולמדתי ממנו בעיקר על הכנסת אורחים, על יזמות ועל כמה קשה להחזיק עסק תיירותי בנגב הישראלי. קשה לחשוב שאחד מהסמלים של הדרום הלך לנו ככה. ומי ישקם ויציל את כל החמורים שהיית אוסף מכל קצוות הארץ? היית איש נדיב, מסור ובעיקר איש עבודה, נוח על משכבך בשלום".

בדובר צה"ל עדכנו כי סא"ל (במיל') יוחאי גור הרשברג ז"ל, בן 52 מחוות פיליפ, מפקד יחידת איתור נעדרים באוגדה 98, נהרג בתאונה בדרום הארץ. רס"ל (במיל') יהונתן מלכה ז"ל, בן 23 מבאר שבע, לוחם שריון בגדוד 82, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.