לקול קריאות "עכשיו!": מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים קיים הערב (חמישי) הפגנה בתל אביב, בהשתתפות משפחות החטופים והמוני מפגינים. לאחריה התקיימה מסיבת עיתונאים נרחבת לתקשורת הישראלית והבין-לאומית, בדרישה להחזרתם המידית. "בני המשפחות בזעקה לממשלת ישראל: די להפקרת החטופים והנעדרים", קראו. האירוע התקשורתי החל בקריאות "היום", ו-"אנחנו לב אחד". בני המשפחה נאמו בתורם וסיפרו את סיפור יקיריהם, כשהם דורשים פה אחד להחזיר אותם הביתה באופן מידי.

"אנחנו פונים למדינת ישראל ואומרים לה: זהו. הסבלנות שלנו נגמרה", אמרה במסיבת העיתונאים מירב לשם, שבתה נחטפה לעזה. "אנחנו רוצים אותם היום, ודורשים שתעשו כל מה שאתם יכולים - לא בעוד יומיים ולא בעוד 20 יום. לנצל כל הזדמנות שיש עכשיו כדי לוודא שהם חוזרים כולם. אנחנו מצפים מהקבינט הממשלתי שיסביר לנו בדיוק מה הוא הולך לעשות כדי שנקבל את האהובים שלנו בחזרה, הלב שנמצא כרגע שם, בעזה".

מסיבת העיתונאים של משפחות החטופים והנעדרים
מסיבת העיתונאים של משפחות החטופים והנעדרים

הצועדים הגיעו למסיבת העיתונאים בשתי צעדות שיצאו במקביל כשעה קודם לכן, הראשונה משגרירות מצרים והשנייה מהתכנסות המשפחות ברחוב קפלן בתל אביב. "הזמן אוזל. שחרור מידי!", קראו המשפחות. "נגמרה לנו הסבלנות. מחזירים את החטופים עכשיו".

מלכי שם טוב, אביו של עומר בן ה-21 שנחטף מהמסיבה: "כרגע הוא נמצא בעזה ואנחנו לא יודעים מה קורה איתו. אני לא פונה למשפחות, אני פונה אליכם - המנהיגים, הקבינט. תדמיינו לכם 20 יום לשבת במחילות, במקומות שאנחנו לא יודעים איפה הם נמצאים. אולי אין חשמל, אין חמצן. אולי הם סובלים מהפגזות, נופלות עליהם טונות של פצצות. תחשבו מה הם מרגישים".

מחאת משפחות החטופים בקפלן (צילום: N12)
מחאת משפחות החטופים בקפלן | צילום: N12

"הם מבקשים מאיתנו להמשיך ולהיות סבלנים, להיות ממלכתיים. אנחנו לא ממתינים יותר. אנחנו רוצים את כולם היום בחזרה, רוצים שתדמיינו שזה הילדים שלכם!" צעק האב. "תחשבו שגם הילדים שלכם יושבים שם וממתינים שנציל אותם מהתופת הזו! תחשבו איך אתם מתכוונים להוציא אותם היום! היום!", צעק, ואחריו המפגינים.

"מה אתם עושים כל היום? אני לא רוצה לשמוע תוכניות, או מה הצפי", אמר אב אחר. "אני דורש דבר אחד: קומו מהכיסאות שלכם, תנסו לשים את ליבכם במקומי ותקחו אחריות. את כל חיי אני מקדיש למדינה, אני חייל מילואים פעיל. אל תפנו לי עורף. נגמרה לכולנו הסבלנות".

מחאת משפחות החטופים בקפלן (צילום: N12)
מחאת משפחות החטופים בקפלן | צילום: N12

"אם החטופים לא יחזרו אנחנו בבעיה קיומית, המדינה שלנו לא תמשיך אחרי כזה סיפור", נאמה ניצה אור, אמו של אבינתן אור שנחטף מהמסיבה. "אני קוראת לכל השליטים במדינה הזו, ואני לא קוראת להם מנהיגים כי הם לא מנהיגים אותנו, אלא שולטים בנו: כשהסיפור הזה ייגמר המקום שלכם יהיה בפח הזבל של ההיסטוריה. היחידים שיוכלו להינצל הם אלו שיביאו בידיים שלהם את החטופים הביתה".

"מחר עוברים שלושה שבועות מאז שאביתר יצא למסיבה - ומצא את עצמו בגיהנום", אמרה אחותו של אביתר דוד. "בשבת בבוקר התעוררנו למראות שאני לא מאחלת לאף אחות קטנה לראות. ראיתי את אחי הגדול עם ידיים קשורות, בגדים קרועים, ומובא לתוך טנדר בידי מחבלים. אנחנו קמים כל בוקר לסיוט מתמשך שלא נגמר. ההורים לא נושמים ולא אוכלים כבר שלושה שבועות מרוב געגוע ודאגה. אנחנו רוצים אותם בבית עכשיו".

אורית מאיר, אמא של אלמוג מאיר ג'אן בן ה-21 מאור יהודה שנחטף מהמסיבה ברעים קראה לראש הממשלה: "ביבי, עכשיו זה הזמן לבצע עסקה ולהחזיר את כל החטופים לישראל. אני מתחננת. נסה לדמיין שהבן שלך היה חטוף בעזה. תחזיר את אלמוג הביתה. עכשיו!".

מחאת משפחות החטופים בקפלן (צילום: N12)
מחאת משפחות החטופים בקפלן | צילום: N12

עד כה הודעות נמסרו למשפחותיהם של 224 חטופים וחיילים שנמצאים בשבי החמאס ברצועת עזה. מאז מתקפת הטרור שפרצה על ידי חמאס ב-7 באוקטובר שוחררו 4 חטופות: האם יהודית רענן ובתה נטלי, וחברות הקיבוץ ניר עוז יוכבד ליפשיץ ונורית קופר.