ביום הרביעי למלחמת "חרבות ברזל", פותח היום (שלישי) המשרד לביטחון לאומי יחד עם משטרת ישראל בפעילות ארצית לחימוש כל כיתות הכוננות ביישובי ישראל. במקביל הוחלט לשנות ולהקל על אזרחים פרטיים המבקשים לקבל רישיון לשאת נשק פרטי, על רקע עלייה של מאות אחוזים בשיעור האזרחים המבקשים להתחמש מאז פתחו אנשי ארגון הטרור חמאס במתקפת הפתע על ישראל.

השר בן גביר מינה את ניצב (בדימוס) שמעון לביא לממונה בהתנדבות, שירכז את חלוקת רובי הסער לכל אנשי כיתות הכוננות בערים וביישובים ברחבי ישראל. 4,000 רובי סער נרכשו ממפעל בגליל והם יועברו לכיתות הכוננות, ובשלב הבא ירכשו עוד 6,000 רובי סער. בנוסף הוחלט להציב בראש סדר העדיפויות  את הדרישה הגוברת לרישיונות נשק, מתוך כוונה לאפשר מענה מהיר בכל הארץ לתרחישים של ניסיונות מאורגנים או של בודדים לפגוע באזרחים. ביממה האחרונה נרכשו בהוראת השר 

מלחמת "חרבות ברזל" - סיקור N12

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "נהפוך את העולם כדי שהישובים יהיו מוגנים. הנחתי על חימוש נרחב של כיתות הכוננות האזרחיות במטרה לתת מענה לישובים ולערים ולא נשאיר ישובים לא מוגנים ותהיה היערכות לשומר חומות 2".

לרשימת הנרצחים והנופלים המתעדכנת - לחצו כאן.

מתקפת הפתע של חמאס על ישראל החלה בשעת בוקר מוקדמת ביום שבת האחרון, יום שמחת תורה, אז החל מטח טילים כבד לעבר ישראל. במקביל פרצו אנשי ארגון הטרור את הגדר בגבול עזה, נכנסו ליישובי העוטף והשתלטו על חלק מהיישובים למשך שעות ארוכות, תוך כדי שהם רוצחים חפים מפשע, שורפים בתים ולוקחים אזרחים בשבי כולל ילדים, נשים וקשישים. אנשי כיתות הכוננות של היישובים לחמו במחבלים, רבים מהם לא שרדו. נכון להיום, מספר הקורבנות שנהרגו ונרצחו מאז תחילת המלחמה עומד על 900, בנוסף, יותר מ-2,700 נפצעו ובהם מאות במצב קשה ואנוש.