משפחתם של שירי, ירדן, כפיר ואריאל ביבס, אמרו הערב (שני) שהם מבינים שהם לא יקבלו כעת את החיבוק שלו הם מייחלים, וזאת על רקע הודעת לשכת רה"מ שכל משפחות החטופים שצפויים להשתחרר היום קיבלו עדכון.

דובר צה"ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי אמר הערב בריאיון לסקיי ניוז בערבית כי "חמאס נוהג בחלק מהחטופים הישראלים כשלל ואת חלקם העביר גם לארגוני טרור אחרים הנמצאים ברצועת עזה. אולי אתם זוכרים את התמונה של משפחת ביבס. משפחה ישראלית מקיבוץ ניר עוז, שני תינוקות ג'ינג'ים, נחטפו בידי פעיל בארגון חמאס. שני הילדים מוחזקים באזור ח'אן יונס בידי אחד הפלגים הפלסטיניים. חלק מהארגונים שמחזיקים בחטופים ישראלים פוגעים בהתנהלות שלהם במו"מ שמנהל חמאס".

שירי, דנה וההורים - מרגיט ויוסי (צילום: עובדה)
שירי עם משפחתה וההורים מרגיט ויוסי, שנרצחו במתקפת הפתע של חמאס | צילום: עובדה

בהודעה לתקשורת מטעם בני המשפחה נמסר: "אנו חווים כרגע רגעי חוסר וודאות גדולים. ההבנה שאת החיבוק לו ייחלנו כל כך לא נקבל כעת מותירה אותנו ללא מילים. אנו מאושרים עבור כל המשפחות אשר התאחדו עם יקיריהם. לא נפסיק את המאבק להחזרתם ארצה של אהובינו תודה לכולם על התמיכה".

סרטון החטיפה של שירי וילדיה (צילום: עובדה)
מתוך סרטון החטיפה של שירי וילדיה | צילום: עובדה

תמונת החטיפה של שירי בת ה-32 ומשפחתה הפכה לסמל האימה: אימא מקיבוץ ניר עוז מחבקת את שני ילדיה הג'ינג'ים, בני 9 חודשים ו-4, והם שלושתם נחטפים לעזה. כמה שעות מאוחר יותר המחבלים שחררו תמונות של בן זוגה ואבי הילדים ירדן ביבס, 34, בשבי החמאס, פצוע ומדמם בידיו ובראשו.

הבית של ההורים של שירי, יוסי ומרגיט סילברמן, נשרף כולו. גם את הבית של משפחת ביבס המחבלים הרסו, וגם הרגו את הכלבה שלהם. בימים הראשונים קצין צבא הודיע לדנה, אחותה של שירי, שהוריה כנראה חטופים ושהניידים שלהם אוכנו בעזה. רק אחרי שבועיים, קצין צבא הודיע לדנה שההורים נרצחו.

משפחת ביבס
ירדן, שירי, כפיר ואריאל ביבס

במסגרת הפעימה הרביעית לשחרור החטופים מידי חמאס שיוצאת הערב צפויים להשתחרר 9 ילדים ו-2 אימהות, אחרי מו"מ אינטנסיבי לאורך היום שנועד למנוע פיצול משפחות.