אחרי הביקורת, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ראשון) עם משה, אביו של יובל דורון קסטלמן ז"ל, שנהרג מאש חייל שחשב שהוא מחבל בפיגוע בכניסה לירושלים. נתניהו הבהיר את אמירתו ש"אלה החיים", ואמר - "הדבר הזה חייב להיבדק עד תום".

"יובל דורון קסטלמן הוא גיבור ישראל. יובל במעשה גבורה עילאי הציל חיים רבים, אבל לצערנו קרתה שם טרגדיה איומה - האיש שהציל בעצמו נקטל", המשיך נתניהו. "שוחחתי היום עם משה, אביו של יובל. מלח הארץ, משפחה ציונית, משפחה מופלאה. אני והעם כולו דואבים איתם על מותו של גיבור ישראל".

"אנחנו פשוט מרגישים שזה כמו הצוואה שלו שצריך לעשות צדק", אמר היום משה, אביו של יובל ל-N12. "ברמה האישית, האובדן שלנו כבר קרה, זה אובדן נוראי, וזה בחור שהיה בפסגת חייו. ברמה הציבורית מרגיש שאני ועוד רבים, כמו שאני שומע, פשוט לא ירצו להיות מעורבים. אנחנו מאבדים אולי את אחת התכונות הייחודיות של העם הזה".

מוקדם יותר התייחס השר בני גנץ לאמירתו של נתניהו, בעמוד ה-X שלו (טוויטר לשעבר): "נדרשת חקירה מקיפה של הנסיבות שהביאו לאירוע, הנהלים וההקפדה על טוהר הנשק. זו המחויבות שלנו ליובל, למשפחתו ולחברה הישראלית כולה. יובל קסטלמן ז"ל שנטרל את המחבל בירושלים ונורה למוות, הוא גיבור לאומי. הוא לא היסס, והסתער כדי להציל חיי אדם. החברה הישראלית כולה חייבת לו תודה עמוקה. כולנו מחבקים את המשפחה".

יובל דורון קסטלמן
"גיבור ישראל", יובל דורון קסטלמן ז"ל

לדבריו של גנץ, זירת פיגוע היא כמעט תמיד מורכבת "ואני בטוח שהחייל שירה ביובל, עשה זאת בטעות, טעות שעלתה במחיר כבד". הוא הוסיף: "לצד החקירה המתחייבת של המקרה הטרגי בידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל ובמשטרה, המקרה של יובל הגיבור, הוא לא 'החיים', אלא תמרור אזהרה שמחייב הפקת לקחים שיצילו חיים בעתיד. יהי זכרו ברוך".

ראש הממשלה נתניהו התייחס אמש, בפעם הראשונה, למקרה המצער. במסיבת העיתונאים שקיים הוא נשאל על המדיניות של השר לביטחון לאומי בן גביר לחלק נשקים, נוכח העובדה שאזרח נהרג בשוגג מירי במהלך הפיגוע בירושלים. נתניהו אמר שהוא תומך בחלוקת הנשקים, ובאשר לאירועים מצערים כגון מותו של יובל דורון קסטלמן השיב: "אלה החיים". נתניהו למעשה התכוון לכך שיש בחלוקת הנשק גם בעיות ועלולות להיות "תקלות", אך ברשתות נשמעה ביקורת על דבריו ונטען כי מדובר בנימה מזלזלת.