מחווה מרגשת: אחרי 50 ימים רצופים במילואים, החברים לצוות של שחר, מ"מ בפלס"ר של חטיבה 454, אספו תרומות בסך כ-5,000 שקלים ורכשו עבורו כרטיס טיסה לארצות הברית כדי שיבקר את משפחתו. זאת לאחר שחבריו שמעו שהוא מתכנן להישאר בסוף השבוע באוהל בבסיס, בזמן שכולם נוסעים להתאוורר בביתם - ולא יכלו להישאר אדישים.

שבועיים לפני תחילת המלחמה עבר שחר להתגורר בעיר סיאטל שבארצות הברית עם משפחתו. ב-7 באוקטובר, בעת מתקפת הפתע האכזרית של חמאס, החליט שחר שהוא עוזב את משפחתו ואת הבית החדש בארצות הברית ומתגייס למילואים. הוא טס חזרה לארץ והצטרף לצוותו בפלס"ר, שעוסק בחימוש הכוחות הפועלים בעזה.

פלס"ר 454 (צילום: לוחמי פלס"ר 454)
"לנו היה הכי חשוב שיטוס לאשתו ולילדיו", לוחמי פלס"ר 454 | צילום: לוחמי פלס"ר 454

אחרי שבועות ארוכים של מלחמה, צוותו של שחר שוחרר לסוף שבוע בבית. חבריו הבינו שהוא אינו מתכנן לנסוע לפגוש את משפחתו, אלא להעביר את סוף השבוע בבסיס. לכן, הם החליטו לפתוח בגיוס כספים לרכישת כרטיס טיסה עבורו לטובת חופשה של חודש ימים.

טל מתוק, קצין התחמושת של היחידה, כתב פוסט גיוס כספים בפייסבוק שהגיע למאות אנשים. בעזרתם הצליחו חבריו לצוות לגייס עבור שחר את הסכום הדרוש. "הוא התרגש מאוד והיה מובך מהסיטואציה", סיפר טל. "לנו היה הכי חשוב שיטוס לאשתו ולילדיו, במיוחד אחרי שהם בדיוק הגיעו לארץ זרה בפעם הראשונה".

לוחמי גדוד 439 בחטיבה 454 (צילום: לוחמי פלס"ר 454)
לוחמי פלס"ר 454 | צילום: לוחמי פלס"ר 454

טל סיפר מה לדעתו עומד מאחורי הצלחת היוזמה, וטען שאנשים כל הזמן מחפשים להיות חלק מהעשייה הלאומית: "גם לתת כמה עשרות שקלים ולדעת שכך הצליחו להחזיר חייל לילדים שלו - זה המון". בנוסף, הוא תיאר את העבודה הקשה של החיילים בפלס"ר מתחילת המלחמה. מבחינתם, כולם ישמחו לדעת ששחר זכה גם הוא לכמה ימים יחד עם משפחתו.