סטס דוידוב, בן 55 מאריאל, הוא המטייל הישראלי שנהרג אתמול (שלישי) לאחר שנפל מהר המון בלאן בצרפת. סטס עבד במחלקה להגנת הסביבה בעיריית אריאל והותיר אחריו את אשתו רגינה, בן ונכד שנולד רק לפני שלושה חודשים.

בשיחה עם N12 אחייניתו ליז גורל מתארת: "סטס היה אדם מלא בטוב. איש צנוע ומופנם עם רצון לעזור לאחר. הוא תמיד חיפש איך לסייע לכל אדם בין אם הוא קרוב אליו ובין אם לא. כל מי שהכיר אותו ישר הרגיש את טוב הלב שלו והעריץ אותו. הוא אהב וקיבל את כולם, לא הייתה אצלו הבדלה ומבחינתו כולם היו בני משפחה".

בתור פראמדיקית מד"א, ליז מצאה את עצמה נעזרת ומבקרת את דודה שמתגורר באריאל: "סטס ידע שאני מבצעת משמרות באריאל ותמיד היה לו חשוב להזכיר לי כל פעם מחדש, שאני יכולה להגיע אליו בכל שעה. אשתו מגיל 20 הייתה האוויר לנשימה שלו, החלק שמשלים אותו, ותמיד בראש סדר העדיפויות. הם היו זוג עם אהבה שלא ניתנת לתיאור גם כעבור מעל 30 שנות נישואים, כל יום התשוקה והניצוץ גברו מיום ליום".

בני משפחתו כואבים את האובדן הכבד: "בנו הוא כמו אחיו התאום ושותפו לחיים", מספרת ליז, "הם תמיד היו החברים הכי טובים ועד הרגע האחרון צחקו יחד, שיתפו חוויות, חלקו סודות והפתיעו אחד את השני בימי הולדת. הוריו של סטס היו עמוד התווך שלו. ככל שהוא התבגר הוא העריץ והעריך אותם יותר, ואמר שבזכותם הוא הפך להיות האדם שהוא כיום".

לגבי נסיבות מותו מספרים במשפחה: "אחת מהתשוקות שלו בחיים היה ספורט מאתגר: הטיפוס הפך לחלק בלתי נפרד מחייו וכך גם אימונים והליכות שהיה מבצע באופן יום יומי כי זה מה שחשקה נפשו. אדם משכמו ומעלה, מלח הארץ שאהב את הארץ שלו ואת התרבות. אבדה של אדם כמוך היא אבדה גדולה".

סטס דוידוב (צילום: פייסבוק. צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
סטס דוידוב | צילום: פייסבוק. צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
סטס ואחייניתו אליזבת (צילום: באדיבות המשפחה)
סטס ואחייניתו אליזבת | צילום: באדיבות המשפחה

אלעד מצוינים, מנכ"ל קרן אריאל לפיתוח שהכיר את סטס מקרוב מספר עליו: "לפני שנתיים טס למון בלאן ונאלץ לוותר על הטיפוס בשל תנאי מזג האוויר. אחרי שחזר, דיברנו על טיפוסי הרים שהוא ואני עשינו כל אחד בנפרד ואיך כולם תמיד חוזרים על השאלה 'אבל למה?'. צחקתי וציטטתי את השורה: 'אני רוצה לטפס על ההרים כי הם שם', וסטס ענה 'בדיוק!'. באופן מצמרר זה שורה מהשיר 'הקיץ האחרון שלי אתכם'. הוא לא וויתר וטס בשנית לטיפוס אחרון ממנו לא ישוב".

דוידוב טיפס על הר המון-בלאן יחד עם קבוצת מטפסים של שישה בני אדם והם הגיעו לגובה של כ-3000 מטרים, מבלי שהיה להם מלווה מקצועי. לאחר שפונה במסוק חילוץ לצורך קבלת טיפול רפואי, נקבע מותו של סדוידוב. לפי התקשורת הצרפתית, זהו מקרה המוות השני בעקבות מפולת סלעים בהר.