"שיקסע, לא צריך לראות": הרבה דברים מתרחשים בקרונות רכבת ישראל, חלקם מאוד לא נעימים לאוזן ולעין. כמו למשל המפגש אתמול (שלישי) בין קבוצת חיילות לבין משפחה חרדית. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 12 ופורסם בתוכנית "שש עם", נראים כמה בני משפחה חרדים מקניטים שתי חיילות במהלך הנסיעה - ואף כינו אותן "כלבים" ו"פח צפרדע". 

כפי שניתן לראות בתיעוד, בני המשפחה צועקים בעוצמה "נמות ולא נתגייס, לכלא ולא לצבא". לאחר מכן, הם מקניטים אישית את החיילות, כאשר אחד הנערים שואל: "רגע, אפשר להעלות כלבים לרכבת? איך הם עולים?". בשלב הזה, אישה אחרת עונה לו: "חברת ניקיון העלתה את הצפרדע, היא שמה פה את כל הפח זבל, מה אתם לא מבינים?".

משפחה חרדית תוקפת חיילת
בני המשפחה שהקניטו את החיילות במהלך הנסיעה: "אפשר להעלות כלבים?"

מאותו רגע, אחד הנערים קורא לבני משפחתו לעצור את ההקנטות לעבר החיילות ואומר "זהו היא בוכה תירגעו". ברקע אחד מבני המשפחה צועק: "לא צריך לראות שיקסע" ואישה אחרת מכסה את עיניה כשהיא עוברת ליד החיילות וצועקת: "השם טהור, טהור". בהמשך, אחד מבני המשפחה מסתכל ככל הנראה על המדים של החיילות - ומבין שמדובר בצלמות צבאיות: "אה, זה צלמות של הצבא. זה בסדר".

השר גולדקנופף: "כל המלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא - כל יהודי באשר הוא. גם חיילי צה״ל כלולים בכלל זה. אני מגנה את ההתנהגות הזו שאיננה מייצגת את כלל הציבור שומרי התורה".