שר התיירות לשעבר ומי ששימש קונסול ישראל בניו יורק, אסף זמיר, הודיע היום (שני) כי ירוץ יחד עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בבחירות לראשות העירייה. עמית סגל חשף ב"המהדורה המרכזית" לפני כשבועיים כי חולדאי וזמיר עסקו באפשרות של פרישת חולדאי בשנה האחרונה לכהונתו, כך שזמיר ישמש ראש העירייה ב-2027.

"רציתי לעדכן שאני חוזר לחיים הציבוריים, חוזר לתל אביב ורץ עם רון חולדאי", כתב זמיר בחשבון הפייסבוק שלו. "חזרתי לארץ מעכשיו לעכשיו, מבלי שהיו לי תוכניות לחזור לפעילות ציבורית. כל מי ששאל אותי אם כעת, כשאני שוב כאן בבית, אתמודד לראשות העיר נענה על ידי בשלילה". לדבריו, הוא לא חשב כלל על השתלבות בבחירות. 

"מה שקורה עכשיו במדינה גורם לי להרגיש שבמעוז הליברלי המרכזי בישראל הדבר האחרון שנחוץ כעת זה מלחמות פנימיות", המשיך זמיר. "האנרגיה של כולנו צריכה להיות מוקדשת למאבק על הדמוקרטיה הישראלית". השר לשעבר הסביר כי חש שחולדאי מתמודד היטב עם ה"אתגר הלאומי": "היה לי ברור מההתחלה שבניגוד ל-2018 אני לא מתמודד מול רון".

אסף זמיר התפטר מהממשלה (צילום: Tomer Neuberg / Flash90, פלאש/90 )
זמיר: "חזרתי למדינה שנמצאת במאבק" | צילום: Tomer Neuberg / Flash90, פלאש/90

זמיר תיאר כיצד השניים החליטו על התמודדות משותפת: "חולדאי קרא לי לפגישה והציע שנרוץ יחד, בשילוב כוחות ובהנהגה משותפת - ראש בראש ואני ממלא מקומו. אני מאמין שזה איחוד כוחות שנדרש עכשיו יותר מתמיד".

הדיל בין חולדאי לזמיר

לפני כשבועיים נחשפה ב"מהדורה המרכזית" ההצעה של ראש עיריית תל אביב חולדאי לאסף זמיר. חולדאי העלה את האפשרות כי השר לשעבר ישמש כסגנו עד לשנה האחרונה לכהונה - ואז ראש העירייה הוותיק יפרוש ויפנה את כיסאו לטובת זמיר.

בעזרת צירוף זמיר, חולדאי מקווה למשוך את המצביעים הליברלים, שמתכוונים לתמוך באורנה ברביבאי. המהלך עשוי לסייע לחולדאי להרוויח קולות גם במרכז תל אביב, אזור בו הוא נחשב חלש לעומת המתמודדים האחרים.

 

 

על פי החוק, אם ראש עירייה כלשהו מתפטר או חלילה עובר אירוע בריאותי, יש בחירות חדשות. אבל בשנה האחרונה לכהונה, על פי המחוקק, אין טעם לערוך אותן בגלל שמדובר בזמן קצר – ועל כן מועצת העיר היא זו שבוחרת את המחליף.

בלשכת חולדאי מסרו שהפרסום הוא "שקר מוחלט, ולא היו דברים מעולם". מזמיר, ששהה באותה העת בחו"ל, לא נמסרה תגובה.