ישראל מאיר היום בן 12 וסוחב עימו כבר 8 שנים גמגום מ"צוק איתן", שנוצר עקב החרדה שחווה. אתמול (שלישי) הוא השאיר את הגמגום מאחוריו כשהגיע להופעה של הזמר האהוב עליו, חנן בן ארי, והוכיח שכשהוא "משוחרר" הוא לא מגמגם יותר.

ההופעה המשמחת התקיימה אחרי לא מעט תלאות ודחיות - עקב מבצע נוסף, "מגן וחץ": "חיכינו לזה כל כך", מספרת אימו של מאיר, הילה, "כמה פעמים שנדחה ונדחה, ואחרי הסבב שהיה, פתאום זה היה שחרור. לראות את הילד, שפתאום זז בכל ההמון, שזה לא רגיל. אין לו פתאום את הפחד של להיות צמוד להורים שלו".

ישראל מאיר מרפה את הגמגום בעזרת שירה
ישראל מאיר וחנן בן ארי בהופעה אתמול

ישראל שיתף גם הוא בחשיבות ההופעה של בן ארי עבורו. "אחרי ההופעה אני מרגיש שאני ב'בלאנס'", הוא מתאר, "זה הביא לי את הרוגע. הוא שחרר ואנחנו השתחררנו. הוא נתן את הלב ואת הנשמה. ראו שכולם המתינו שהוא יבוא כבר ושלא יהיה עוד איזה אירוע. האמת אני מאוד נהניתי - הוא שיחק אותה ובענק".

לפי ישראל, ההופעה העלימה לזמן מה לא רק את הגמגום, אלא גם את החרדה. "אני אמרתי, 'אני פה, לא אכפת לי מה יהיה - אני עכשיו נהנה'. זה הזמן ליהנות ואם יהיו רקטות אז יהיו", שחזר ישראל. גם כשההופעה הסתיימה, וישראל וחנן קיימו פגישה מרגשת סמוך לבמה, הגמגום הושהה בזמן השיחה בין השניים. "אני הייתי בהלם", שחזרה הילה, "כנראה שאנחנו צריכים איזה חנן בן ארי בבית".

ישראל הילד שמגמגם בעקבות "צוק איתן" לצד אימו
ישראל מאיר ואימו הילה מורן מדמוני

האהבה של ישראל לא מוזיקה לא מסתיימת בחנן בן ארי ובשיר האהוב על ישראל - "אלוף העולם". בזמנו הפנוי הוא משתתף בחוג מקהלה, אך למרות זאת, לא רואה בכך עתיד: "זה לא הכיוון אבל זה תחביב. אני בעיקר רוצה לעסוק ברפואה ובמדעים".