בנאומו אמש (שני) הזכיר הרמטכ"ל הרצי הלוי את אבנר גבורין ז"ל, לוחם בצנחנים שנפל במלחמת יום הכיפורים, והיה בצעירותו באותו שבט צופים של הלוי. הרמטכ"ל הכיר את סיפורו ותמונתו של אבנר מילדותו, ואף נשלח בתור חייל צעיר לתת למשפחתו של אבנר מכתב לחג.

"אבנר, אביק, נולד ביום חורף קר. הוא גדל והיה לתלמיד מחונן, אוהב שירה, מדריך ומרכז שבט בתנועת הצופים, ספורטאי, טייל, צלם ושחקן חובב; 'יחידי בעולם'", אמר הלוי בנאומו. "תמונתו של אבנר ניבטה אלי כנער צעיר מקיר הזיכרון בשבט הצופים הירושלמי 'משואות'. דמותו הייתה לנו מופת של מצוינות, אחריות ודוגמה אישית. אף שלא הספיק להגשים אפילו מקצת מהבטחת חייו, זכרו פועם עד עצם היום הזה בחלל שנותר אחרי לכתו".

אבנר גבורין ז"ל (צילום: אתר יזכור)
אבנר גבורין ז"ל | צילום: אתר יזכור

אבנר נולד ב-1952 בירושלים להורים ניצולי שואה. הוא היה תלמיד מחונן ותכנן ללמוד גיאוגרפיה וארכיאולוגיה באוניברסיטה. בילדותו נמנה עם חניכי תנועת הצופים וכשהתבגר הפך למדריך ומרכז שבט 'משואות'. בנוסף, היה אבנר חובב ספורט ושחקן כדורסל נלהב, אהב לטייל ברחבי הארץ, וטיפח תחביבים וכישרונות רבים נוספים.

הוא התגייס ב-1970 והתנדב לנח"ל המוצנח במסגרת גרעין "איתן". הוא שירת כלוחם מצטיין וכקצין בחטיבת הצנחנים, והוענק לו "אותו השירות המבצעי" על חלקו בפעילות מבצעית של החטיבה. כחודשיים לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים התחתן אבנר עם חברתו בטי.

כשפרצה המלחמה לחם אבנר עם יחידתו בסיני, ובשעה שעשתה יחידתו הכנות לקראת תנועה, נפתחה עליה לפתע אש עזה של קטיושות. הוא הצליח להסתיר את חלק מפקודיו, אך לפני שיכל למצוא לעצמו מקום מסתור פגע בו פגז והוא נהרג במקום. הוא נקבר בבית העלמין בהר-הרצל והשאיר אחריו אישה, אב אם ואחות.