השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר צפוי להודיע במהלך השבוע כי אין בכוונתו להאריך את כהונת מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי. עם ההודעה הזו ייפתח באופן רשמי המרוץ לתפקיד, כשהניצבים השונים לוטשים עיניים למפכ"לות. אחד המועמדים המובילים לתפקיד הוא הניצב יורם סופר, ששמו עלה לאחרונה לכותרות בעקבות אלימות של שוטרים נגד מפגינים בקיסריה ובאזורים אחרים בצפון. הריאיון המלא איתו ישודר מחר (שני) ב"מהדורה המרכזית".

סופר, מפקד מחוז החוף במשטרה, סיפר בריאיון על יחסיו עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "עד היום לא ראיתי שהוא אומר לי לעשות משהו". כשנשאל מה יעשה כשיצטרך לסרב לו השיב: "למה צריך להגיד לא? אתה צריך להבין מה הכיוון של השר".

"אצלי לא סגרו כבישים במחאות נגד המהפכה המשפטית", התגאה סופר. "כשכן נסגרו כבישים טיפלתי בזה ביד קשה – ככה אני חושב שצריך לטפל בזה". הוא הסביר: "בריונות היא בריונות. אם צריך לעצור את המוחים אז צריך לעצור אותם ואם צריך לפזר אותם אז יפזרו אותם".

כביש איילון נחסם לתנועה על ידי מפגינים (צילום: n12)
סופר: "צריך לטפל בחסימת כבישים ביד קשה". ארכיון | צילום: n12

סופר המשיך: "למה צריך לאפשר שמונה חודשים את אותה הפגיעה בציבור? אם רוצים להפגין בקשר לדמוקרטיה יש בחירות – אני לא הכלי". לדבריו, אזרחים צריכים לסמוך עליו שיעשה את העבודה שלו בניקיון כפיים, ולהאמין כי הוא לא מושפע ממה שמתרחש מסביב.