"המאבק לא תם": בתום מצעד הגאווה בירושלים, חבורה של צעירים תקפה אמש (חמישי) מילולית וייתכן שגם פיזית, להט"בים באזור התחנה המרכזית בעיר. לפי תיעוד שהופץ ברשתות החברתיות, התוקפים הבחינו במשתתפי המצעד וקיללו אותם, כשמאבטחי הרכבת מנסים לחצוץ ביניהם ולהגן על הצועדים. עד לאירוע, לא נרשמו תקריות חריגות במצעד. 

הבית הפתוח בירושלים התייחס לאירוע הקשה: "סטירת לחי מצלצלת שמזכירה לנו שעם כמה שאנחנו נפיץ אור, המאבק עוד לא תם, והשנאה כלפינו קיימת ומרימה את הראש. מבקשות ממי שמסתובבת הערב בעיר, להיות ערנית ולשמור על עצמה. אל דאגה, אנחנו ננצח".

יו"ר האגודה למען הלהט"ב הילה פאר הוסיפה: "רק היום צעדנו בירושלים ביחד וכבר עכשיו קיבלנו תזכורת קשה ומהדהדת למציאות האלימה והלהט"בופובית. מיעוט קיצוני ואלים מרגיש בחודשים האחרונים שיש לו גב בחסות נבחרי ציבור שמנצלים את כוחם בכדי להסית נגד הקהילה הגאה ולהפיץ שנאה ובורות. כמו שהוכחנו היום, האהבה שלנו תנצח, הקהילה תמשיך לצעוד בכל מקום ולשפוך אור על החושך".

מצעד הגאווה בירושלים (צילום: reuters)
מצעד הגאווה בירושלים | צילום: reuters
תקיפת להט"בים בירושלים (צילום: לפי סעיף 27 א')
תקיפת להט"בים בירושלים | צילום: לפי סעיף 27 א'

לפי הערכות המארגנים כ-30 אלף משתתפים צעדו אתמול בירושלים תחת אבטחה כבדה של אלפי שוטרים. ראש האופוזיציה לפיד יו"ר המחנה הממלכתי גנץ נאמו בבמה המרכזית של האירוע, והשר לביטחון לאומי בן גביר הגיע לחפ"ק המשטרתי והתקבל בקריאות "בושה".

לפני המצעד עיכבה המשטרה שלושה חשודים לאחר שפירסמו הודעות הסתה ואיומים נגד הקהילה הגאה. "שימותו כל משתתפי המצעד מירי מקלעים", כתב אחד מהמעוכבים, תושב רמלה, לצד איומים נוספים. המעוכבים הורחקו מירושלים לכמה ימים.