פורסמו התוצאות הרשמיות של הבחירות ללשכת עורכי הדין. עורך הדין עמית בכר, המועמד בו תמכה האופוזיציה, ניצח בפער ניכר מהמתמודדים האחרים, בהם ראש הלשכה לשעבר אפי נוה. בכר גרף יותר מ-70% מהקולות, נוה - 19% בלבד. בהמשך הערב (רביעי) הלשכה תכנס ישיבה מיוחדת. 

בבחירות ללשכת עורכי הדין הצביעו כ-50% מבעלי זכות הבחירה. מדובר בשיעור הצבעה גבוה יחסית, אחרי שבבחירות הקודמות ללשכה רק 28% מעורכי הדין הלכו להצביע. 

בירושלים, בחיפה ובצפון בכר ניצח בפער גדול, ובמחוז הדרום בפער קטן יותר. עורכי הדין הצביעו אתמול גם עבור מועמדים למועצת הלשכה, שבין היתר בוחרת שני נציגים לוועדה לבחירת שופטים. גם במועצה בכר זכה לרוב ניכר של חברים שתומכים בו. 

 

אפי נוה ועמית בכר (צילום: פלאש 90)
מסתמן: ניצחון גדול לבכר | צילום: פלאש 90

ראש האופוזיציה לפיד כבר שוחח עם בכר לפני פרסום תוצאות האמת ובירך אותו על הניצחון המסתמן. ״עורכי הדין בישראל הוכיחו שהמחנה הליברלי חזק מתמיד", מסר לפיד. "הניצחון של עמית בכר הוא הניצחון של הצדק, האמת והדמוקרטיה. נמשיך ביחד במאבק על נשמתה של מדינת ישראל, על הדמוקרטיה הישראלית".

גם ארגוני המחאה בירכו על התוצאות: "מדובר בניצחון מוחץ של הרוב הדמוקרטי בישראל על פני קואליציית ההפיכה הדיקטטורית. ציבור עורכי הדין נהר לקלפיות כדי לשלוח מסר ברור לממשלה - לא נאפשר לכם להרוס את מדינת ישראל".

עו"ד אפי נוה הודה בהפסד בריאיון הבוקר לכאן רשת ב' ואמר שהבחירות הפכו לפוליטיות. "לצערי התעלמו מהלשכה, מהאג'נדה המקצועית, הכול הפך למאבק של ימין ושמאל". הוא הוסיף: "הכול התנקז למהפכה המשפטית, בעד ונגד". לדבריו, הוא מעולם לא הזדהה פוליטית.

גם עורך הדין בכר התייחס הבוקר לתוצאות המסתמנות. "אני מצדיע ומחבק כל עורכת ועורך דין שעמדו אתמול שעות בתורים", אמר. "לפי התורים האלה, אני יודע מה התוצאה. אלה אנשים שהחזירו את הכבוד ללשכת עורכי הדין ולדמוקרטיה. מה לא אמרו על עורכי הדין? אמרו שאכפת להם רק מעצמם. חלקם עמדו אתמול שש שעות, יש כאלה שגם יום שלם. זה חריג ומעיד על החשיבות העצומה"