לפני כשבועיים וחצי, בשעת לילה מאוחרת של יום שישי, אישה עברה בסמוך ל"חנות של בני חסון" בקריית גת – והבחינה בשודדים שמרוקנים את המקום, וברכב לבן מסוג טויוטה שחנה בחוץ. היא מיהרה לצלצל למשטרה: "אני רואה בקיוסק של בני חסון טנדר טויוטה ארבע על ארבע עם ארגז. יש שם חמישה גנבים שמרוקנים את כל השורה. הם רעולי פנים ומעמיסים דברים לאוטו".

זו הפעם הרביעית בחודשים האחרונים שהעסק של ארז חסון נפרץ. האובדן הכלכלי עצום, שווי המוצרים שנגנבו ממנו נאמד בכ-150 אלף שקלים. בשיחה עם N12 סיפר חסון על התחושות הקשות: "זה אירוע לא נעים. אתה מרגיש שמחללים לך את הבית שלך. סבא שלי ואבא שלי בנו את המקום הזה לפני 40 שנה, ולספוג כזו מכה בתוך זמן מאוד קצר זו תחושה לא נעימה".

בשלושת אירועי השוד הראשונים, המשטרה כלל לא הגיעה למקום. לטענתם, הדיווח התקבל בדיעבד ולא בזמן אמת. אך בתחילת החודש שוטרי תחנת קריית מלאכי דווקא כן הגיעו – הבחינו בגנבים הנמלטים – ולא הצליחו לעצור אותם. כפי שניתן לראות בתיעוד, הם אפילו לא יצאו מניידת המשטרה.

"אני לא מצפה שימצאו את האנשים, על זה כבר וויתרתי, איבדתי את האמון", אמר חסון. "אם לא מצאו את האנשים האלה בשלוש הפעמים הקודמות, את האנשים הספציפיים האלה לא ימצאו. אני חמוש, אני עושה פה מארבים. יש ימים שאני נשאר, יש ימים שאחותי ואבא שלי נשארים בלילה לשבת על המצלמות. הכול כדי שבפעם הבאה אני אתפוס אותם".

שוד סופר בקרית גת, המשטרה לא מצליחה לעצור את השודד
השוד בקריית גת, המשטרה לא מצליחה לעצור את השודדים
שוד סופר בקרית גת
הנזק שנגרם לחנות

עוד הוסיף כי אינו סומך עוד על המשטרה: "אני כבר לא סומך על אף אחד. אני מקווה שאני אגיע לפני שהמשטרה תגיע, כי ראיתי שבתקופה האחרונה המשטרה לא עושה פה כלום. גם כשהיא מגיעה, ושמחנו שהיא הגיעה, היא לא עשתה כלום".

עם פגיעה כלכלית ושודדים שעדיין מסתובבים בחוץ, לארז חסון נמאס, והוא דורש שינוי: "אני כן מקווה שילכו פה לאיזה שינוי, וזה לא משנה איזו ממשלה. אנחנו שבעים מהבטחות. תעשו. תקימו את המשמר הלאומי שהבטחתם, תנו עוד כלים לשיטור העירוני. תוציאו את התקציבים, בסופו של דבר זה הכסף של האזרח, אז שיגיע לאזרח. בשביל זה אנחנו משלמים מיסים".

שוד סופר בקרית גת
הנזק שנגרם לחנות

ארז חסון חושש שהשוד הבא של בית העסק שלו כבר נמצא ממש מעבר לפינה: "תחושת הביטחון פה שואפת לאפס. אני מחכה למקרה הבא כי אם זה לא אני זה מישהו אחר, והוא יכול לקחת את החוק לידיים בסופו של דבר. מקרה שי דרומי זה לא רחוק מכאן", סיכם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: עם קבלת הדיווח אודות המקרה, שוטרים הוזעקו למקום במהירות ובהגעתם זיהו רכב שנמלט עם הסחורה שנגנבה והחלו במרדף אחריו. הרכב לא אותר ונפתחה חקירה, במסגרתה נגבו עדויות ונאספו ממצאים, במטרה לאתר את החשודים ולמצות עימם את הדין.