עופר סלע, ממלא מקום ראש המועצה האזורית יואב שבדרום הארץ, לא מקבל שכר על עבודתו כבר חמישה חודשים. סלע נכנס לתפקידו כממלא מקום לאחר שראש המועצה הקודמת נבחרה לכנסת - ומאז, לטענתו, משרד הפנים לא משלם לו משכורת. במכתב שנשלח אליו ממשרד הפנים בחודש מרץ נכתב: "לא מצאנו מקור נורמטיבי המאפשר את תשלום השכר בתקופה הנוכחית".

"אני לוקח הלוואות כדי להתקיים, זה אבסורד", תקף ראש המועצה. "כרגע אני עובד כל יום שעות ארוכות  – עושה מה שכל ראש רשות צריך לעשות, אבל לא מקבל שכר". לדבריו, הוא חי בצנעה וזקוק למשכורת כדי להתקיים. "המועצה מינתה אותי על בסיס חוות דעת של הייעוץ המשפטי, אבל משרד הפנים אומר שהוא לא מצא את האישורים שיאפשרו לשלם לי". עוד טען: "אין לי מושג מה הם רוצים ממני ולמה אני לא מקבל שכר".

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים, ויו"ר מרכז השלטון האזורי סיפר ל-N12 על השיחות שהתקיימו כדי להגיע לפתרון: "ראוי לתת שכר למי שעובד כממלא מקום במשרה תובענית כל כך. אנחנו במו"מ עם משרד הפנים, הבעיה היא משפטית ומקווים שיימצא פתרון בהקדם".

חג'ג' (צילום: חדשות)
"ראוי שיקבל משכורת". שי חג'ג', יו״ר מרכז השלטון האזורי | צילום: חדשות

ממשרד הפנים נמסר: המחוקק קבע את המקרים בהם ניתן לאשר תשלום שכר לראש מועצה או לסגן ראש מועצה.  לאחר בחינה משפטית עלה, כי לא ניתן עפ"י הוראות החוק החלות בנסיבות הנוגעות למועצה המקומית יואב, לאשר שכר לסגן ראש המועצה אשר משמש כממלא מקום ראש המועצה מתוקף תפקידו זה, עד למועד הבחירות הצפוי בחודש מאי.