אחרי שעות: בית החולים מעייני הישועה הודיע הערב (שלישי) כי ניתן לומר בוודאות שמתקפת הסייבר שהחלה בשטחו בלילה נבלמה - ובקרוב בית החולים יחזור לשגרה. "כפי שהוסבר הבוקר, הנהלת ביה״ח ניתקה באופן יזום את המערכות בכדי למנוע הדבקת סייבר, זאת תוך שמירה על רציפות הטיפול במאושפזים. מאז בלימת המתקפה, צוות ביה״ח בשיתוף עם אנשי מערך הסייבר הלאומי ואנשי משרד הבריאות, נמצאים בתהליך של ניקוי וזיכוי של מגוון הרכיבים ומערכות המחשוב בביה״ח", נכתב בהודעת בית החולים.

עוד נכתב כי "חלקו הארי של תהליך הניקוי והזיכוי כבר מאחורינו. מרבית פעילות ביה״ח ממשיכה כסדרה, בצורה בטוחה. חדרי הניתוח יעבדו מחר כמתוכנן וכך גם מרבית מרפאות החוץ. למטופלים נשלחו הודעות. אנו מאמינים שתהליך הניקוי והזיכוי יושלם בהקדם כך שנוכל לחזור לחזור לפעילות שגרה מלאה". 

בשעות הבוקר הודיע המרכז הרפואי שהוא נאלץ להפנות מטופלים חדשים לבתי חולים אחרים, מכיוון שכל המערכות הטכנולוגיות לא עובדות. בתי חולים בפתח תקווה ובתל אביב התבקשו לקבל אליהם את מטופליו.

בית החולים "מעייני הישועה" (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
ביה"ח מעייני הישועה בבני ברק, שם הודיעו אחרי שעות: "מתקפת הסייבר נבלמה" | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

"המרכז הרפואי 'מעיני הישועה' מעדכן על אירוע סייבר מסוג כופרה, שפגע במערכות המחשוב המינהלתיות של בית החולים", הודיעו. "נכון לעכשיו, מדובר במערכות מינהלתיות בלבד וללא כל פגיעה בטיפול הרפואי ובמאושפזי המרכז". בהודעה שהועברה לעובדים אז נכתב שהמרכז הרפואי "עדיין בשלב בקרת נזקים ובדיקת משמעויות. כרגע כל העבודה ידנית". במהלך שעות הבוקר, הודיעו כי הוחלט שלא לקבל חולים למרפאות חוץ ולמכוני הדימות בבית החולים. חולים שנמצאים במרכז הרפואי לא פונו למרכזים אחרים בשלב זה.


משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי עודכנו במהלך הלילה על התקיפה. על פי הודעת המשרד, צוותיו וצוותי מערך הסייבר נמצאים בבית החולים ומסייעים בטיפול באירוע, בעוד עובדי בית החולים ממשיכים להעניק טיפול לחולים.