במהלך התוכנית "ארבע" ששודרה אתמול (ראשון) בערוץ 14, דנו משתתפי הפאנל בחקירת הפיגוע הקשה בגבול מצרים. מגיש התוכנית, בועז גולן, והכתב הצבאי של הערוץ, הלל ביטון רוזן, רמזו לכך שהתוצאות הטרגיות של הפיגוע נבעו מכך שהיה מדובר בלוחם ולוחמת ששירתו ביחד ושמרו ביחד בעמדה הצבאית.

"גם את זה צריך לשים על השולחן. לוחם ולוחמת, לבד, 12 שעות, בלילה - מראש יש פה טעם לפגם", אמר הכתב הצבאי של ערוץ 14 הלל ביטון רוזן שהוסיף: "זה חוסר אחריות, מאיפה זה מגיע? מאיפה זה נולד?".

מגיש התוכנית, בועז גולן, השיב לו: "יש פה חוסר מקצועיות, יש פה זלזול בערכי הצבא. יש פה אג'נדות שמאל מטורפות, אנחנו פשוט פוחדים להגיד את זה". 

גורם ביטחוני בכיר שוחח עם N12 גינה את ההתבטאויות שנשמעו בדיון: "זה אירוע חמור שמטילים דופי בלוחמות ובלוחמים. גדודי ברדלס וקרקל עושים פעולות נועזות, ימים כלילות, להגנת מדינת ישראל. גם באיו"ש וגם בגבול עם סיני, פוגעים במחבלים, מסכלים הברחות. לא נכון להטיל בפעולתם דופי, גם בפעולת הלוחמים ופעולת הלוחמות וגם בשעתם הקשה ראוי לסיים את התחקיר כמו שצריך".

ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, צייץ בטוויטר: "ערוץ 14 שובר שיאים של גועל וביזוי חיילי צה"ל. אני קורא לנתניהו לגנות את ערוץ הבית שלו, מצפה מהערוץ להשעות את הכתב הצבאי המביש ולהוציא התנצלות על הרמיזה המגעילה של השנה".

בכתבה מיוחדת ששודרה רק לפני כחודשים ב"מהדורה המרכזית" בחדשות 12, סיפרו מפקדי ולוחמי גדוד לביאי הבקעה על חיסול המחבלים מהפיגוע בצומת אלמוג. הכוח תפס את המחבלים בלב מחנה הפליטים עקבת ג'אבר שביריחו בתום 9 ימי מרדף – 5 מהם נהרגו ו-2 נפצעו. הלוחמות והלוחמים מגדוד לביאי הבקעה ניהלו חילופי אש מטווח קצר, בצריף מלא כלי נשק, מחסניות, אפודים וציוד לחימה.

לפי תחקיר האירוע, הלוחמות והלוחמים פעלו בקור רוח, חתרו למגע וסיימו את האירוע עם מחבלים הרוגים מבלי להיפגע. היה מרוץ נגד הזמן - שכן החוליה לא רק ביצעה פיגוע אלא תכננה לעשות עוד פיגועים באזור הזה בפרק הזמן הקרוב.