חשש מקריסת מבנים בהוד השרון: עשרות דיירים פונו היום (חמישי) משלושה בנייני מגורים ברחוב הצנחנים, זאת לאחר שהתגלה כי קרסה אחת הדפנות בחניון רובוטי שנחפר במקום. מבדיקה ראשונית עולה כי קריסת הדופן גרמה ככל הנראה לתזוזה בפיגומים של בניין במקום שנמצא תחת עבודות תמ"א. בעקבות החשש כי זליגת הקרקע תתרחב עד לבניינים הסמוכים - הוחלט לפנות את הדיירים מהבניינים הסמוכים.

בסך הכול מדובר על 53 דירות שדייריהן פונו, רובן מצאו מקום אצל בני משפחה וחברים. 6-7 משפחות שלא נמצא להם מקום להתפנות אליו עוברו לבית מלון בנתניה.

"שמעתי בום חזק, הבניין זז, ירדתי למטה וראיתי שהמשאית והדחפור בורחים", סיפרה ל-N12 יפית, אחת הדיירות שפונתה מהמקום. "הגיע הקונסטרוקטור, שאלתי אותו מה קרה ומה עושים ואם הודיע לעירייה, אמר לי 'אני לא אחראי'. עכשיו אנחנו בלי כלום, לא יכולנו להוציא שום דבר מהבית, ואמרו שזה לפחות לכמה ימים".

חשש לקריסת בניין בהוד השרון (צילום: אור רביד)
חשש לקריסת בניין בהוד השרון | צילום: אור רביד
חשש לקריסת מבנה בהוד השרון  (צילום: לפי סעיף 27 א')
צילום: לפי סעיף 27 א'

במקום נמצאים ראש העירייה אמיר כוכבי וצוותי ההנדסה העירוניים, יחד עם קונסטרוקטור מטעם החברה הקבלנית, מתכנן השלד וכוחות ביטחון. בעקבות המקרה, הכניסה לרחוב הצנחנים בין מצדה לטרומפלדור חסומה לכלי רכב - עד להודעה חדשה.

"הגענו לכאן כל כוחות ההנדסה כדי לבדוק את האירוע", סיפר ראש העירייה אמיר כוכבי. "אנחנו מזהים שהפיגום על בניין התמ"א נמצא בסכנה ולכן פינינו את הבניין. אנחנו מפנים גם את הבניין הסמוך כי זיהינו שזליגת הקרקע המשיכה דרך הגישה לאותו בניין. לכן כאמצעי זהירות זמני בשלב זה אנחנו מפנים את הדירים גם בבניין הנוסף".

כוכבי המשיך: "אנחנו מתחקרים את האירוע תוך כדי שאנחנו מטפלים בו. כבר ניתן להגיד שככל הנראה בוצע תיקון בחלק מהפיר התת-קרקעי, מה שהביא לזליגה. בינתיים האוכלוסייה בשני הבניינים הללו מטופלת על ידי הרווחה של הוד השרון".

חשש לקריסת מבנה בהוד השרון  (צילום: לפי סעיף 27 א')
צילום: לפי סעיף 27 א'
_OBJ

רק ביום שבת התגלה בולען ברחוב הגנים בהוד השרון - לאחר שנפער ככל הנראה כתוצאה מתקלה בתשתית המים התת-קרקעית. בתיעוד מהמקום נראית מכונית שנפלה לתוך הבור העצום. נהג הרכב ששקע, שחזר: "ראיתי שיטפון, היה פה רכב פיקוח של העירייה, לא אמר לי 'תעצור', לא אמר לי כלום. פתאום הקבינה, הגלגלים הקדמיים נפלו לתוך בולען. בתוך 20 שניות ברחתי מהאוטו. האוטו שוקע ושוקע, אם לא הייתי בורח הייתי בפנים עכשיו. לא יכולתי לפתוח את הדלת, לא יכולתי לצאת. טוב שברחתי מהר. לקחתי את הטלפון וסיגריות וברחתי, נכנסתי עוד פעם לכבות את הסוויץ', המנוע".