הפוסט והסערה: זמן קצר לאחר ששרה נתניהו חולצה מן המספרה בכיכר המדינה לאחר שאלפים התאספו מחוץ למקום, בנה יאיר פרסם פוסט שבו כינה את המפגינים "טרוריסטים" שיעמדו לדין וטען כי "קמה כאן מחתרת אלימה". ענבל אורפז החליטה אתמול (שישי) להגיש נגדו תלונה במשטרה: "לא אתן שיתירו את דמי, את דמם של מפגינים שכוללים את ההורים האהובים שלי, ועוד מאות אלפי אנשים שהם אזרחים דואגים".

"הגיע הזמן לשים סוף להסתה לאלימות נגד מפגינים", כתבה בפוסט שפרסמה בפייסבוק בליווי תצלום של טופס התלונה. "הגשתי עכשיו תלונה למשטרה בעקבות פוסט של יאיר נתניהו בו הוא השווה בין מפגינים לטרוריסטים - ומעודדת אתכם גם לעשות זאת".

"לא אתן שיתירו את דמי, את דמם של מפגינים שכוללים את ההורים האהובים שלי, ועוד מאות אלפי אנשים שהם אזרחים דואגים", היא הוסיפה והזהירה: "הציוצים של יאיר נתניהו מסוכנים: במקרים קודמים יאיר נתניהו צייץ נגד מפגינים, והמפגינים חטפו. זה יגמר בדם. חייבים לעצור לפני שיהיה מאוחר מדי וישפך דם ברחובות".

לאחר מכן צירפה את התלונה המלאה שהגישה נגד נתניהו הבן: "ב-2 במרץ ב-12:58 פרסם יאיר נתניהו ציוץ בחשבון הטוויטר שלו בו כינה את המפגינים נגד הרפורמה המשפטית טרוריסטים. בנוסף הוא איים שמפגינים יועמדו לדין. בתור תומכת בדמוקרטיה הבנויה על ביזור הכוח השלטוני, הפרדת רשויות ושלטון החוק אשר יוצאת להפגין מדי שבוע, אני חווה את דבריו של יאיר נתניהו כהסתה נגדי וקריאת עידוד לביצוע מעשי אלימות נגדי וכלפי בני משפחתי וחברי שגם משתתפים בהפגנות".

לדבריה, "בתור מי שכבר חווה גילויי אלימות ברחוב וברשת על רקע השתתפותי במחאה, אני חוששת שבעקבות ההתבטאות הזו אנשים אשר מושפעים מהפרסומים של נתניהו יגבירו את גילויי האלימות. זאת משום שהם עלולים לראות בדבריו של נתניהו, שנתפס בעיניהם כבעל סמכות והשפעה, עידוד להפעיל אלימות נגד מפגינים. נכון לשעת הגשת התלונה כ-600 אנשים 'חיבבו' את הפרסום - כלומר הביעו תמיכה במסרים המסיתים. עד כה נחשפו לפרסום ברשת טוויטר יותר מעשרת אלפים אנשים אשר עלולים לראות בו קריאה לצאת ולפגוע במפגינים ולהפעיל נגדם אלימות כפי שמפעילים נגד טרוריסטים".

הפוסט שהוביל לסערה

יאיר נתניהו תקף את המפגינים בפוסט שפרסם: "הם לא מפגינים", כתב. "הם גם לא אנרכיסטים. הם טרוריסטים! קמה כאן מחתרת אלימה (במימון של מליארדרים עבריינים ורשעים). מדובר פה על Domestic Terrorism. ‏גם אם זה ייקח זמן, בסוף הם יועמדו לדין על כל הפשעים שלהם בשנים 2016-2023".

בדברים שכתב בקבוצת הטלגרם שלו כמה דקות קודם לכן, הוא הוסיף: "כל מי שלקח חלק בדבר הזה, כל האנרכיסטים שניסו לעשות לינץ' באמא שלי, כל מי שארגן את המצור הזה בקבוצות וואטסאפ, מארגני ההפגנות והמממנים המליארדרים שלהם, צריכים להיות עצורים עם כתב אישום, ולסיים בכלא", כתב. "הערב נחצה קו של הפיכה אלימה. דבר כזה בארצות הברית היה מסתיים בפשיטות המוניות על הבתים של המעורבים ע"י ה-FBI".

מאוחר יותר הבהיר בפוסט נוסף את דבריו וטען שהוא כתב את הדברים מתוך "סערת רגשות לאחר ניסיון לינץ' באימא שלי". עוד טען: "כשאני כתבתי 'טרוריסטים' התכוונתי אך ורק לאלה שפועלים באלימות בשנים 2016-2023". בהמשך הוא מחק את הציוץ המקורי שפרסם והוסיף: "ברור מאליו שלא התכוונתי לכל או אפילו לרוב המפגינים נגד הרפורמה לתיקון מערכת המשפט, אשר עושים זאת באופן חוקי ולגיטימי".