פיצוץ קטלני בבניין כתוצאה מבלון גז:  גבר כבן 40 נהרג ואחר נפצע קשה בפיצוץ שהתרחש בבניין בן 5 קומות ברחוב חיים תורן בשכונת פסגת בירושלים. שניים נוספים נפצעו באורח בינוני, אחד סובל מפגיעות הדף והשני נפל מגובה. 3 צוותי כיבוי שהגיעו למקום ביצעו פעולות סריקה אחר נפגעים נוספים. השכנים מתארים רעש של פיצוץ גדול שנשמע באזור: "שמענו בום אדיר, חשבנו שזו רעידת אדמה". הפיצוץ התרחש ככל הנראה בדירה שהייתה בשיפוצים בקומה מינוס 3 של הבניין. 

בשעה 10:10 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על הפיצוץ. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה קבעו את מותו של פועל שעבד במקום, גבר כבן 40, ופינו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק בבירה 3 פצועים בשנות ה-40 לחייהם - בהם אחד במצב קשה עם כוויות ופגיעות הדף ושניים במצב בינוני, אחד מהם עם פגיעות הדף וכוויות והשני שנפגע לאחר שנפל מגובה של כ-6 מטר.

פיצוץ בלון גז בבניין מגורים בשכונת פסגת זאב (צילום: דוברות כב"ה ירושלים)
חלק מההרס שנגרם מהפיצוץ | צילום: דוברות כב"ה ירושלים

הפצוע שנפל מגובה - נחת בגינה של אהובה סופר, שתיארה: "שמעתי פיצוץ חזק ולא ידעתי בהתחלה מה קורה. כל הגדר מלמעלה פתאום נפלה למטה. ראיתי מלא מלא אבק וחשבתי שהייתה רעידת אדמה. יצאתי לחצר וחשכו עיניי. ראיתי על הדשא פצוע שיורד לו דם. כאב לי הלב עליו, לקחתי מגבת רטובה ושמתי לו על המצח. אמרתי לו שאזמין לו אמבולנס. לאט לאט הוא קם, ריחמתי עליו והושבתי אותו על הכיסא. נתתי לו לשטוף את הפנים ואמרתי לו שאעזור לו. הוא היה ממוטט. פינו אותו לבית החולים והוא פצוע אבל בחיים. בעקבות הפיצוץ, הוא נפל מלמעלה לתוך החצר שלי".

אהובה סופר, גרה בבניין שבו התפוצץ בלון הגז (צילום: N12)
החצר של אהובה סופר שגרה בבניין בו התפוצץ בלון הגז בפסגת זאב | צילום: N12

בוריס, שגר בבניין שבו התפוצץ בלון הגז סיפר ל-N12: "שמענו פיצוץ, היה ניצוץ ועשן. השכנים בנו חדר חדש וכנראה היה צורך לחבר גז. הפועלים סגרו את הגז הכללי כדי לחבר את בלון הגז. כנראה שהבלון פשוט התפוצץ. המשטרה והכבאות הגיעו מיד, אפילו לא הספקנו לחשוב מה לעשות".

חובש רפואת חירום במד"א חקי הר כסף סיפר: "מדובר בפיצוץ שארע בדירה בקומה מינוס 3 בבניין מגורים בן 5 קומות. במקום יש הרס גדול וחולצו בשלב זה 2 גברים, גבר כבן 50 חולץ כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעות הדף וכוויות הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה. גבר נוסף כבן 40 כשהוא בהכרה מלאה וסובל מכוויות בגופו. גבר נוסף כבן 40 חולץ גם הוא בהכרה מלאה כשהוא סובל מכוויות הדף. הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבתי החולים כשמצבם קשה ובינוני".

חובש רפואת חירום במד"א אברהם ליבנטל תיאר: "הגענו לבניין סמוך לבניין שבן ארעה הפיצוץ. הבחנו בגבר כבן 44 פועל שעבד בשיפוץ בבניין סמוך כשהוא יושב פצוע לאחר שנפל מגובה של כ-6 מטר כתוצאה מההדף של הפיצוץ, הוא היה בהכרה מלאה וסבל מחבלה רב מערכתית. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו בינוני".