הבוקר (חמישי) נקבע מותו של שמעון מעטוף, בן 75 ממושב ברקת, שנפצע באורח קשה בפיגוע באלעד, במוצאי יום העצמאות. מעטוף עבד באותו היום כמאבטח חמוש במתקנים שהוקמו לרגל חגיגות יום העצמאות. המחבלים התנפלו עליו עם גרזנים ופצעו אותו קשה מאוד. בכך, מניין הנרצחים בפיגוע הקשה עלה ל-4.

אביבה הלל, בתו של שמעון מספרת: "הוא היה בבית החולים השיקומי רעות. ככל הנראה היה לו זיהום מערכת ולאט לאט המדדים ירדו. בחמש בבוקר הוא נפטר. מאז הפיגוע לא יכולנו לתקשר איתו. הוא היה פגוע ראש מהגרזן של המחבלים".

בתו הוסיפה: "הוא עבר שמונה חודשים של סבל. הוא חטף את הגרזן במוח וסבל מפציעות בפנים. מאז הוא לא התעורר". שמעון היה אב לשישה ילדים וסבא ל-13 נכדים". הלוויתו של מעטוף תיערך היום (חמישי) בשעה 14:30 במושב ברקת.

הפיגוע באלעד התרחש בתחילת מאי 2022. אז שני מחבלים חמושים בגרזן ובסכין תקפו עוברי אורח בשתי זירות שונות בעיר במוצאי יום העצמאות - ונמלטו. 3 גברים נרצחו ו-4 נפצעו קשה, וכעת כאמור, מעטוף שנפצע קשה, מת מפצעיו.

לאחר הפיגוע שני המחבלים נמלטו, ובמשך כמה ימים כוחות הביטחון חיפשו אחריהם. ביום הרביעי למצוד השניים נתפסו עייפים ומותשים באזור מיוער בין שוהם לראש העין, פחות מקילומטר מהמקום שבו ביצעו את הרצח.