חרדים קיצונים השחיתו אתמול (רביעי) שלט פרסומת ועליו פניהן של מנחת הטלוויזיה מיכל אנסקי ושל שר סנדה, בעלת רשת "שר פיטנס". שלט החוצות הענק נתלה על גשר בשדרות גולדה מאיר בירושלים כדי לפרסם את רשת שיווק המזון 'רמי לוי', אך הושחת על ידי הקיצונים רק מפני שהופיעו עליו דמויות נשיות. 

היום הוחלף השלט שנהרס בשלט חדש על אותו גשר, אלא שהפעם הוסרו מהמודעה תמונותיהן של שר פיטנס ומיכל אנסקי ונשארו רק שמותיהן. חברת "מגה מדיה" שמתמחה בתחום החוצות ושלטי הענק מסרה כי המודעה החדשה הודפסה לבקשת הלקוח. 

בעקבות השחתת השלטים, תושבי העיר הגישו תלונות במשטרה. אדיר שוורץ, יו"ר תנועת 'התעוררות' בירושלים אמר לN12: "גרירת הרגליים של ראש העיר משה ליאון בטיפול באלימות הקיצונים המשחיתים שלטי נשים בירושלים, מובילה להעלמת נשים משלטי החוצות בעיר ובריחה של מפרסמים מחשש להשחתה. העיר ירושלים הפכה למרחב שבו חצי מהאוכלוסיה מודרת. במקום להילחם בתופעה, ליאון מעודד אותה במעשיו מתוך שיקולים פוליטיים". 

הפנים של מיכל אנסקי ושר סנדה הושחתו
הפנים של מיכל אנסקי ושר סנדה הושחתו - רמי לוי הסיר את המודעה

יעל יחיאלי, מייסדת מיזם 5050, שותפות לשוויון מגדרי אמרה: "בירושלים יש אנשים שרוצים להעלים נשים מן המרחב הציבורי והעירייה לא עושה עם זה כלום. התחושה היא שאין מי שדואג לזכויות נשים בעיר הבירה. בכל המקומות שבהן הושחתו שלטי חוצות יש מצלמות ואפשר לדעת מי עשה את זה. אבל בפועל - אין אכיפה". 

השחתת תמונות נשים משלטי חוצות הפכה לתופעה רווחת בעיר הבירה כחלק מניסיון של פלגים קיצונים להדיר נשים מן המרחב הציבורי. בעבר הוגשה עתירה לבג"צ נגד חברת פרסום שסירבה לפרסם על אוטובוסים מודעות עם תמונות של נשים מחשש לונדליזם. בעקבות העתירה, המדינה הודיעה לבג"צ שתבצע אכיפה בנושא כדי למנוע אפלייה בפרסום.

הדס דניאלי ילין משדולת הנשים: "בעולם מתוקן הדרך למנוע עבירות כאלה היא על ידי המשטרה ולא על ידי הדרת נשים משטחי הפרסום של חברות. האחריות היא על המשטרה-לא הגיוני ש94% מתיקי ההשחתה נסגרים, בעוד שהמשחיתים ממשיכים להשחית. אנחנו קוראות לרמי לוי ולחברות נוספות לא להיכנע לשמרנות הקיצונית. אסור לתת לגיטימציה להדרה של נשים".

אורי קידר מנכ״ל ישראל חופשית: "בתקופה בה המדינה על סף הפיכה למדינת הלכה עם בית משפט כחותמת גומי גם לקהילה העסקית יש אחריות על קביעת נורמות חברתיות. הבחירה של רמי להיכנע לקיצונים ולאשר להם את המסר שהשחתת פני נשים היא לגיטימית נטועה בכניעה של נתניהו לחשוכים שבנבחרי הציבור וריקוד כללי לחלילם של הקיצונים. דווקא בתקופה בה אנשים ממגוון מרחבים ועיסוקים נוקטים עמדה כנגד הקיצונים, מודגשת הרפיסות שבבחירה של רמי לוי".