עירית, תושבת חולון בשנות ה-60 לחייה, הלכה לתומה לפני כשנה ברחוב פרופסור שור בעיר, כשלפתע נתקלה בבליטה שהייתה על המדרכה – ונפלה. כתוצאה מכך היא סבלה מפגיעות רבות בכל חלקי גופה ונזקקה לטיפול רפואי שנמשך עד היום. בעקבות המקרה, תושבי הרחוב והפעיל החברתי מיקאל בוזגלו הזהירו את העירייה שמדובר במפגעים שנמצאים לאורך כל הרחוב, אך לטענתם העירייה תקנה רק חלק נקודתי.

אתמול שוב נפל קשיש בזמן שהלך על המדרכה ברחוב, איבד את ההכרה - ונזקק לפעולות החייאה. כעת הוא מאושפז בבית החולים תל השומר להמשך השגחה.

אישה נופלת ברחוב (צילום: מיקאל בוזגלו פעיל חברתי)
עירית שרועה על המדרכה, תיעוד מתוך מצלמת האבטחה | צילום: מיקאל בוזגלו פעיל חברתי

בסרטון ממצלמת האבטחה שמתעד את אירוע הנפילה של עירית נראה כי לא הייתה יכולה בכלל לראות את הבליטה במדרכה – עד שהגיעה אליה. מיד לאחר שנפלה עוברי אורח ניגשו אליה וטיפלו בה. "כתוצאה מהנפילה עברתי ניתוח בשרש כף היד ונעדרתי חודשיים מהעבודה", מציינת עירית. "העירייה חייבת לטפל במדרכה הזו".

בסרטון שצילם בוזגלו ניתן לראות את הבדלי הגובה בין פתח ביוב החדש שהעירייה התקינה במקום לבין המדרכה. לטענת בוזגלו, הבדלי הגובה הם אלו שגורמים לקשישים ליפול ולהיפצע. "כבר לפני שנה התרענו אחרי הנפילה הקודמת באזור והנה שוב עוד מקרה שנגמר כמעט במוות", הוא מציין. "העיריה צריכה להרים שם את כל המדרכה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "עיריית חולון פועלת לתיקון ליקויים בשטחים ציבוריים, בהתאם לקריאות המתקבלות מהמוקד העירוני. ליקויים הינם תהליכים דינמיים, אשר מתרחשים ומתפתחים כתוצאה משקיעות קרקע, תזוזות, פגיעת רכבים ושחיקה ובלאי טבעית, ואינם ניתנים לחיזוי. במקרה זה, לא נמצאה פנייה פתוחה במוקד העירוני. בכל מקרה, בהמשך לפנייתכם, צוות עירוני יצא למקום וערך בדיקה, ומחר יתוקנו הליקויים שנמצאו".